Wake-Up: Celtics rozkręcili się, zrobili blowout i mamy serię, będzie Game 6

35

Zanosiło się na sweep, a tymczasem zrobiła nam się seria w finałach Wschodu.

Boston Celtics po raz kolejny uniknęli eliminacji. Pierwsze dwa mecze na własnym parkiecie przegrali, natomiast teraz już od pierwszej kwarty robili blowout na Miami Heat. Nie tylko pozostają w grze, ale wyglądają jakby się rozkręcali, dlatego rośnie w nich wiara, że mogą przejść do historii, zostając pierwszą drużyną, która wróci z 0-3.

Miami Heat cały czas są tylko o krok od awansu, ale zmarnowali już dwie szanse zamknięcia tej serii i teraz to na nich rośnie presja.

Miami @ Boston 97:110 (3-2) D.Robinson 18/9a – D.White 24

Skończyło się tylko 13-punktową wygraną, ale to był potężny blowout, który rozpoczął się już w pierwszych minutach, kiedy zdobyli 14 z rzędu na 20-5. Heat zanotowali w tych playoffach kilka dużych comebacków, ale tym razem już się nie podnieśli po tym szybkim uderzeniu rywali. Ani razu nie prowadzili, w drugiej kwarcie udało im się tylko na chwilę zbliżyć na 9 punktów, a po przerwie przewaga Celtics urosła do +24 i Jimmy Butler ostatnie 10 minut przesiedział na ławce.

Poprzedni artykułNBA szuka sposobu na ograniczenie flopowania
Następny artykułDniówka: (Mistrzowska?) cierpliwość i konsekwencja w Denver

35 KOMENTARZE

1. Żona wróci później z pracy, więc już wczoraj wieczorem przygotowywała dzisiejszy obiad dla dzieci.
    Fasolkę.
    Od razu zacząłem mieć złe przeczucia co do game 5…

Generalnie średnio to wygląda.
    Pierwszy powrót z 0:3 incoming?

0
  2. Jeden z redaktorów typował 4-2 dla Miami jest blisko, wszyscy mówią, że odpalili się w ataku, co jest prawdą, a Ci co się znają, wiedzą i oglądali, wszystko zaczęło się od obrony – wreszcie. Wygrywając bloki, asysty, zbiórki w ataku, wymuszając więcej strat, musieli to wygrać;) Zasadnicze pytanie jest inne, czy Boston potrafi to robić przez dwa kolejne mecze, czy mój ulubieniec głuptasek Smart i cały zespół Bostonu zapomni w magiczny sposób jak to się robi, we will see :)

0
  3. Lowry gdzieś zaginął, bez Vincenta atak stanął, Jimmy niby chcę ale jakby coś nie tak ze skrzynią biegów i nie może wrzucić 4. Kiepsko to wygląda ale nadal mi się nie chcę wierzyć, że Boston zrobi to jeszcze dwa razy, Tatum jest piekielnie chimeryczny choć jak pokazał próbuje do końca nawet pod ogromną presją.
    Duncan Robinson gra szokująco dobrą koszykówkę, nie wiedziałem, że on tak umie tzn podawać i wchodzić na kosz :O
    Jak Butler wyreguluję skrzynię biegów, Bam na swoje kosze i po swoim parkiecie, ze dwóch rollsów u siebie zagra lepiej i nawet jak Boston będzie tak energicznie i z zaangażowaniem grał (a będzie, nie wyglądają jakby mieli przestać podgrzewać swoje fasolki) to może się to Miami udać. Bo jak będzie GM7 to na dwoje babka wróżyła ale jak się dobrze przyjrzeć to widać, że wnuczek ubrany na zielono dostał 50 zł więcej do czekolady, nie?

0
    • Lowry nigdzie nie zaginął, od dwóch lat gra beznadziejnie. Obraz zaciemnia seria z Knicks, w której zaliczył krótki powrót do przyzwoitości. Z Bucks była bieda i z Bostonem też jest bieda. Gruba dupka nie radzi już sobie z wysokimi drużynami i jest już za wolna, żeby kogokolwiek mijać. Lowry oddał w sumie tylko trzy rzuty wolne w 10 meczach z Celtics i Bucks, grając w nich aż 238 minut. Wszystkie trzy rzuty wolne były w jednym meczu, więc mamy 9 na 10 meczów bez rzutu wolnego. W sumie 210 minut bez rzutu wolnego w tych dwóch seriach. I teraz ktoś taki jest startującym PG bez żadnego zmiennika. Jeśli Vincent nie wróci, to Boston ma naprawdę solidne ułatwienie w drodze do ewentualnego wyrównania serii.

0
        • Jest po prostu spadek jakości w jego grze. Zauważalny rok temu, gdzie jeszcze sporo nadrabiał cwaniactwem. W tym sezonie, jak go oglądam, wydaje mi się, że po prostu kompletnie nie radzi sobie z długimi obrońcami, którzy wiedzą, jak ten rozmiar na nim wykorzystywać. Sam się łapię na tym, że myślę “hej, ale to przecież Kyle Lowry”, tyle że w tym momencie to już tylko magia nazwiska sprzed kilku sezonów.

0
  4. Zadusili ich. To wyglądało jak mecz drużyny nr 2 z drużyną nr 8. Gabe, nie Gabe, Heat z takim Bostonem nie wygra. Jimmy no show, Bam pogubiony w ataku. Boston aktywny, łapy wkładane wszędzie i wszystkim, na ofensywną zbiórkę skaczą we trzech Bamowi po głowie.
    Ale to 2023 basketball, dziś siedzi trójka, jutro nie. Trzeba wierzyć, że w tym jednym jeszcze meczu znowu będą ceglić, a Miami będzie wpadać.

0
  5. Derrick White ufam Tobie. Nie ważne jakby byłaby przewaga człowiek nigdy nie jest spokojny oglądając te dwie drużyny. Boston potrafi stracić każde prowadzenie, Miami potrafi wyjść z każdego dołka. Ale D-White wbijał dagger za każdym razem kiedy atak Celtics zaczynał siadać a Miami zaczynało run. Każda jego trójka była clutch. Ciekawe co z Brogdonem, jego kontuzja jest dosyć poważna, dziś na chwilę wszedł w jego minuty nawet Pritchard, ale nie wyglądało to dobrze.