Wizards zatrudnili GMa Clippers Michaela Wingera

1

Washington Wizards zakończyli poszukiwania następcy zwolnionego miesiąc temu Tommy’go Shepparda.

Adrian Wojnarowski jako pierwszy poinformował, że na czele managementu drużyny stanie teraz Michael Winger, doczasowy generalny manager LA Clippers.

Winger to doświadczony manager, który od blisko 20 lat pracuje w NBA. Zaczynał jako dyrektor do spraw koszykarskich w Cleveland Cavaliers, w 2010 przeniósł się do Oklahomy, gdzie pełnił rolę asystenta Sama Presti’ego, natomiast od 2017 roku był drugą postacią w Clippers obok Lawrence’a Franka.

Poza nim Wizards brali jeszcze pod uwagę kandydaturę Trajana Langdona, GMa New Orleans Pelicans.

W Waszyngtonie Winger otrzyma funkcję prezydenta Monumental Basketball, więc nie tylko będzie zajmował się Wizards, ale również nadzorował Mystics z WNBA i g-league’owych Capital City Go-Go. Dlatego też oczekuje się, że zatrudni generalnego managera, który będzie odpowiadał ze bieżące sprawy w Wizards.

Winger będzie miał teraz decydujący głos i według doniesień Avy Wallace z Washington Post, otrzyma “carte blanche” od Teda Leonsisa. Będzie mógł przemeblować skład i zmienić trenera, choć wydaje się, że przynajmniej na razie Wes Unsled Jr zostanie. Na początek prezydent ma skupić się na stworzeniu tożsamości drużyny i wytyczeniu dla niej nowego kierunku.

Poprzedni artykułDniówka: LeBron zaczyna myśleć o końcu kariery, w LA zaczynają się wakacje Reavesa
Następny artykułDniówka: Celtics pozostali w grze, ale Heat nadal są o krok od awansu

1 KOMENTARZ

  1. W Waszyngtonie chyba nie znali starego chińskiego przysłowia
    “Nigdy nie ufaj rudemu i łysemu. Rudemu bo jest rudy, a łysemu bo też kiedyś mógł być rudy”

    Nie wróżę wielkich sukcesów…

    Lubię to: 17