Dniówka: Pacers zrobili świetny deal w nietypowym przedłużeniu z Turnerem

0
fot. YouTube

Indiana Pacers przegrywają pod nieobecność swojego młodego wkrótce-All-Stara i właśnie wypadli z pierwszej dziesiątki tabeli Wschodu, ale nie wygląda na to, żeby myśleli o wywieszeniu białej fali i odpuszczeniu reszty rozgrywek. Tyrese Haliburton niedługo powinien wrócić i utrzymać ich w walce o playoffy. Tym bardziej, że Myles Turner chyba nigdzie się nie wybiera.

Od początku sezonu przyszłość Turnera była pod ogromnym znakiem zapytania, ale ostatnio plotki transferowe z jego udziałem ucichły, a w miniony weekend Pacers wynagrodzili jego rekordowy sezon, rzucając mu worek pieniędzy. Miesiąc temu pisałem jak mogą wykorzystać swoją wyjątkową sytuację z cap space’m, żeby renegocjować warunki obecnej umowy Turnera w połączeniu z przedłużeniem. Teraz właśnie to zrobili. Dali mu łącznie $58 milionów w nowym kontrakcie na dwa kolejne lata, ale $17mln z tej kwoty od razu doliczone zostaje do obecnej pensji, która wzrośnie do $35mln. Dzięki temu, w następnych dwóch sezonach Pacers będą mieli swojego środkowego na bardzo korzystnej umowie.

Teraz te pieniądze i tak musieliby wydać, żeby osiągnąć minimalny pułap wydatków. Oczywiście mogliby też szukać wymian, żeby przejąć niechciane kontrakty w pakiecie z pickami, ale najwięcej sensu miało załatwienie sprawy Turnera, więc zapłacili mu ekstra bonus w renegotiation-and-extension. Nie muszą już martwić się o jego wolną agenturę, a równocześnie zapewnili sobie elastyczność salary cap na przyszłość.

W 2023/24 zarobi $20.9mln, co stanowi niespełna 16% przewidywanego salary cap ($134mln), natomiast rok później ($19.9mln) ten procent będzie jeszcze niższy. Oczywiście nie jest on max-playerem, a wartość centrów spada, ale jest kluczową postacią drużyny i oferuje bardzo przydatną kombinację ochrony obręczy z trójkami. Do tego w wieku prawie 27-lat wchodzi w swój prime, rozgrywa właśnie najlepszy sezon dotychczasowej kariery i rewelacyjnie funkcjonuje obok Haliburtona. Dlatego dwa kolejna lata za $41mln to świetny interes dla Pacers.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Dlaczego Boston nie prześpi tego Trade Deadline
Następny artykułBucks oferują trzech zawodników za Jae Crowdera