Wake-Up: Kings rzucili 153 punkty i są już na plusie. Wrócił Jackson Jr, ale wypadł Bane

12

Sacramento Kings byli jedną z drużyn najdłużej czekających na swoją pierwszą wygraną w tym sezonie. Zaczęli od czterech porażek, ale teraz mają serię czterech zwycięstw, już dodatni bilans (7-6) i znajdują się w pierwszej ósemce Zachodu.

Oczywiście to dopiero początek sezonu, a przed nimi jeszcze bardzo daleka droga, ale już dawno w Sacramento nie było tak dobrze grającej drużyny i tak dobrych nastrojów.

Memphis @ New Orleans 102:113 (J.Morant 36 – C.McCollum 30/9a)
LA Clippers @ Dallas 101:103 (P.George 23 – L.Doncić 35/11)
New York @ Utah 118:111 (J.Brunson 25/8a – K.Olynyk 27/11)
San Antonio @ Portland 110:117 (J.Poeltl 31 – J.Grant 29/8)
Brooklyn @ Sacramento 121:153 (K.Durant 27 – T.Davis 31)

1) Po raz pierwszy od bardzo dawna mecz Sacramento Kings był transmitowany przez TNT i świetnie wykorzystali tę okazję, żeby zaprezentować się szerokiej publiczności. Zupełnie zdemolowali Brooklyn Nets, otwierając blowout już w drugiej kwarcie.

Kings rozstrzelali się na aż 153 punkty (60% z gry, 20 trójek, 39 asyst), co jest ich najwyższą zdobyczą od 1993 roku. To też najwięcej w historii, ile pozwolili sobie rzucić Nets w regulaminowym czasie gry. Od razu dodajmy, że Nets zaczęli ostatnio częściej wygrywać, dzięki dużo lepszej obronie, ale teraz nie byli w stanie nawet odrobinę spowolnić rywali.

Domantas Sabonis nie pomylił się przy żadnym z 6 rzutów, De’Aaron Fox zanotował 9 asyst, a bohaterem meczu był rezerwowy Terence Davis, który rozpoczął run drużyny w drugiej kwarcie – 31 punktów, 7/10 za trzy, 9 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

“It’s fun. You keep winning and people want to see you play. … We got good momentum here right now.” Kevin Huerter

2) Dallas Mavericks dominowali od samego startu i prowadzili już +25 w drugiej kwarcie, ale nie skończyło się łatwą wygraną. Gospodarze zmarnowali wysoką przewagę i po przerwie pozwolili LA Clippers wrócić do gry. Zapewnili sobie zwycięstwo dopiero na finiszu.

Na 26.7 sekundy przed końcem Luka Doncić rzucił wielką trójkę. Uratował piłkę przed stratą i zdążył trafić przed końcem akcji.

To był właściwie dagger, choć goście jeszcze mieli szansę na wyrównanie, gdy na 6 sekund przed końcem Nicolas Batum specjalnie spudłował drugi rzut wolny, a Robert Covington prawie zebrał piłkę.

Doncić miał 35 punktów, 11 zbiórek i 5 asyst. Ale ponownie w ostatnich minutach to przede wszystkim jego koledzy trafiali zza łuku. Reggie Bullock złapał ogień w czwartej kwarcie i zdobył wtedy wszystkie swoje 13 punktów. Rzucił 4/5, w tym dwie kolejne trójki, które dały Mavs kluczowe prowadzenie. Dorian Finney-Smith zaliczył 7/13 za trzy ustanawiając swój rekord sezonu z dorobkiem 21 punktów.

W ekipie gości super gorący był Nicolas Batum – nie pomylił się przy żadnym z 7 swoich rzutów, a wszystkie były zza łuku. Miał 22 punkty. Paul George zanotował 23, 7 zbiórek i 6 asyst, ale też popełnił aż 10 z 21 strat drużyny. W tym dwie kolejne, po których Bullock rzucał decydujące trójki.

Poprzedni artykułDesmond Bane wypada z gry na 2-3 tygodnie
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1144): Pippen to Dinwiddie