Wake-Up: Wideo z treningu Warriors, zobaczyliśmy jak Green uderzył Poole’a

17

Pojawiło się wideo. TMZ zdobyło nagranie z środowego treningu Golden State Warriors. Już nie musimy zastanawiać się jak wyglądała awantura między Draymondem Greenem i Jordanem Poole’m.

Możemy obejrzeć jak Dray podchodzi skonfrontować się z Poole’m, który go odpycha, na co Green reaguje agresywnym wyprowadzeniem ciosu w twarz, powalając Jordana na ziemię.

Teraz wszyscy już wiemy, że wyglądało to bardzo źle. To nie było tylko jakieś uderzenie podczas przepychanki, ale mocny prawy sierpowy. Green naprawdę przegiął. Nie ważne nawet co zostało wtedy powiedziane (choć według doniesień, Poole nie przekroczył granic zwykłego trash-talkingu). Zaatakował Poole’a. Lider drużyny powalił młodszego i mniejszego od siebie kolegę.

To oczywiście nie pierwsza w NBA bójka między kolegami z drużyny, ale nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy. A wideo wszystko zmienia.

Podczas spotkania z dziennikarzami Bob Myers mówił, że załatwią to wewnątrz drużyny. Mieli nadzieję, że uda się to szybko wyciszyć. Nic z tego. Wyciek wideo sprawia, że cała sytuacja staje się jeszcze większym problemem dla Warriors. Teraz to już sprawa publiczna, bo wszyscy to widzieli. Teraz pojawiają się pytania, dlaczego Warriors od razu nie zdecydowali się go zawiesić?

Przypominana jest sytuacja sprzed kilku lat, gdy Bobby Portis został zawieszony na osiem meczów za uderzenie Nikoli Mirotica. Choć on sam uważa, że nie można porównywać obu zdarzeń, ponieważ on się bronił.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKajzerek: Dziewiątka, która musi ratować swoje kariery
Następny artykułTypy przed sezonem: 10. Dallas Mavericks

17 KOMENTARZE

 1. bardziej „superman punch” niż sierpowy.
  siadło ładnie.
  jake paul na pewno zadzwoni.

  jednak to poważna koszykówka, a nie trening boksu, dlatego też kara musi być surowa.
  nie ma miejsca na takie sytuacje.
  dla poola oczywiście też, ponieważ on pierwszy używa rąk w tym incydencie.

  w ogóle to poole odepchnął greena, czy się odepchnął od niego?
  kilka sekund wcześniej groźna mina, ręce na biodrach i jakieś epitety w ustach.
  zachował się jak piłkarz.

  Lubię to: 3
  • widać dokładnie jak Green wjeżdza cialem w Poola…. krótko pisząc „przestawia go ciałem”. Nic dziwnego, ze Poole go odpycha, na co Green…itd
   dziwie sie ze nie skonczyło sie wizyta policji, obdukcją i dramą…”będzie Cie to Green kosztowało sporo wypałty w ramach ugody in court”

   Lubię to: 4
 2. Uderzanie pięścią w twarz kolesia który stoi z opuszczonymi rękami wpisuje się idealnie w kontekst walenia w jaja i innych chamsko-cwaniackich fauli i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Green jest tak naprawdę tchórzliwą pizdą.

  Ale na końcu choć Steve Kerr powinien to jakoś rozkminić, sam ma przecież całkiem niezłe doświadczenie w napierdalaniu się na pięści na treningach.

  Lubię to: 34
 3. Zgoda, ze Green to pizda, mniejsza o to jaka. Ale pytanie brzmi, czy będąc na miejscu Jordana Poola podpisałbym nowy kontrakt, by codziennie taka pizde oglądać. Ja nie. Kasa wszędzie indziej będzie taka sama klub lepsza, a widok lepszy…

  Lubię to: 15