Wake-Up: Udoka zawieszony na cały sezon. Mazzulla tymczasowym trenerem Celtics. Bogdanović w Detroit

11
fot. YouTube

Potwierdziły się doniesienia Adriana Wojnarowskiego. Boston Celtics w  oficjalnym oświadczeniu poinformowali, że Ime Udoka zostaje zawieszony na sezon 2022/23 za naruszenie zasad zespołu.

Wow… czyli jednak to się dzieje. Jeszcze chyba nigdy w NBA nie mieliśmy takiej sytuacji, w której tuż przed startem sezonu drużyna nakłada tak poważną karę na swojego head coacha, odsuwając go na całe nadchodzące rozgrywki. A mówimy tu o drużynie z mistrzowskimi aspiracjami. Co więcej, mówimy o trenerze, który był jednym z największych bohaterów Bostonu poprzedniego sezonu. Udoka zyskał duże zaufanie zawodników, poukładał zespół, nadał mu charakter i doprowadził Celtics aż do wielkiego finału. Ale teraz złamał zasady, romansował w pracy i władze klubu postanowiły zdecydowanie zareagować. Widać, że w Bostonie bardzo są przywiązani do swoich wartości i pilnują zasad, niezależnie od tego, jakie konsekwencje to może mieć dla wyników drużyny.

Ale ta sytuacja musi być dużo poważniejsza, skoro nie można było wymyślić innej kary.

Warto przypomnieć, że rok temu w podobnych okolicznościach GM Gersson Rosas został zwolniony przez Minnesotę Timberwolves. On także romansował z pracownicą klubu, ale oficjalnym powodem rozstania z nim były kiepskie wyniki drużyny, a też dużo mówiło się o fatalnej atmosferze w biurze klubu panującej pod jego rządami. W przypadku Udoki oczywiście nie znamy szczegółów, więc trudno to oceniać, ale ta decyzja Celtics wygląda tym dziwniej, że zapada ledwie kilka dni po karze nałożonej przez NBA na Roberta Sarvera. Obaj otrzymali roczne zawieszenie, choć lista przewinień właściciela Phoenix Suns była zdecydowanie dłuższa i poważniejsza.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTypy przed sezonem: 29. San Antonio Spurs
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1127): Prezentuje Central Division

11 KOMENTARZE

 1. W takim wypadku rok zawieszenia to nie dramat. W Hiszpanii gdyby w takiej sytuacji nie miał pisemnej zgody na seks, mogłaby go oskarżyć teraz o gwałt.

  Mam nadzieję, że w trakcie sezonu rozwiąże umowę i pójdzie gdzie indziej a Celtics odpadną w play in z Knicks

  Lubię to: 12
  • W Hiszpanii wprowadzili prawo, że jeżeli nie było obustronnej zgody na seks to mogło dojść do gwałtu i wtedy oskarżony/a ma udowodnić że gwałtu nie było. Z tą pisemną zgodą to trochę żartuje, ale jeżeli takiej nie ma, to jak później przed sądem udowodnić że kobieta się zgodziła?
   Po wszystkim powiesz że to była przygoda, albo rzucisz niepochlebny tekst na temat jej makijażu i cyk – możesz odpowiadać z wolnej stopy.

   Lubię to: 7
 2. Dziennikarze z Bostonu piszą, że sprawa jest głębsza i raczej nie sprawiają wrażenia zszokowanych wymiarem kary. Co się dokładnie działo pewnie się nie dowiemy, i słusznie. Trzeba liczyć się z tym, że Udoka już nigdy nie poprowadzi Bostonu. Mazzulla jest bardzo ceniony przez Brada i zawodników. Podobno system defensywny z ubiegłego sezonu w dużej mierze był jego inicjatywą. Zobaczymy. Jest dwa lata młodszy od Horforda. Ciekawe czy jeśli w okolicach trade deadline wyniki będą słabe Stevens nie wejdzie do gry, ale myślę że nie było by to dobrze odebrane przez zawodników.

  Lubię to: 8
  • W punkt.
   Przystojny Udoka już wyleciał. Tam nie chodziło o małe tete-a-tete na zapleczu (a przynajmniej jeśli było tak wcześniej, to przestało być)

   Taki mamy obecnie klimat w tym temacie.

   Winter is coming!

   Lubię to: 0
 3. Właściciel pewnie wolał poświecić trenera, bo bał się, że za chwilę Adam Silver wynajmie tą samą kancelarię co przy Suns i po krótkim sledztwie będą kazali mu sprzedać organizację…

  Lubię to: 33