Rozmowy NBA i Związku Zawodników o nowej CBA. Obniżenie wieku w drafcie

1

Komisarz Adam Silver i szefowa Związku Zawodników Tamika Tremaglio już zaangażowani są w poważne rozmowy dotyczące kluczowych punktów nowej Collective Bargaining Agreement. Co prawda obecna umowa zbiorowa obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/24, ale obie strony mają czas do 15 grudnia, żeby skorzystać z opcji opt-out. To wygasiłaby porozumienie wraz z końcem czerwca 2023.

Na razie nic nie wskazuje na zagrożenie lokautem. Shams Charania w swoim raporcie określa rozmowy jako „pozytywne” i dodaje, że na ten tydzień jest zaplanowane istotne spotkanie z udziałem najważniejszych przedstawicieli obu stron. Według jego źródeł NBA ostatnio przesłała do Związku swoje nowe propozycje.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Dalen Terry, Drummond, Dragić, czyli offseason Bulls (3.3)
Następny artykułOsobisty trener Ziona: „Zion jest w fantastycznej formie”

1 KOMENTARZ

  1. Swietny pomysł z tym draftowaniem prosto ze szkoły średniej. Kwame Brown lubi to!

    Dla mnie pomysł od czapy. Draft a tym samym liga stanie się jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Takie OKC (jako przykład- za te kilka lat będą wszak kontenderem) przez 5 lat będzie wybierać prospektów ze szkoły średniej na zasadzie „a może odpali” jednocześnie przegrywając co tylko może. Rok na uczelni albo w jakiejś lidze daje chłopakom szanse na liźnięcie tego czym jest profesjonalny sport. Mam nadzieje ze to nie przejdzie.

    Lubię to: 14