Dniówka: Powroty dawno niewidzianych graczy cz. 2

3
fot. NBA League Pass

Kontynuujemy przegląd zawodników wracających po straconym poprzednim sezonie.

LONZO BALL (Chicago Bulls)
Kontuzja: zerwana łąkotka w lewym kolanie
Gdy widzieliśmy go po raz ostatni (14/01/22)… był jednym z kluczowych zawodników zaskakująco dobrych Chicago Bulls, którzy znajdowali się na szczycie Wschodu. Prowadził grę i nakręcał kontrataki, dostarczał najwięcej trójek w drużynie, a do tego tworzył świetny defensywny duet z Alexem Caruso.

Po operacji kolana Ball miał opuścić co najwyżej dwa miesiące i zagrać na finiszu sezonu, ale mimo, że próbował wrócić, to się nie udało. Co gorsza, wakacyjna przerwa też nie wystarczyła na wyleczenie i nadal nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry. Według najnowszych doniesień cały czas odczuwa ból i dyskomfort w kolanie, dlatego najprawdopodobniej nie będzie mógł uczestniczyć w obozie treningowym i straci początek sezonu.

Te przeciągające się problemy są bardzo niepokojące, tym bardziej, że dotyczą tego samego kolana, które już w 2018 miał operowane. Niepewność co do Balla to też ogromne zmartwienie dla Bulls, którzy co prawda dodali Gorana Dragica jako zabezpieczenie, ale generalnie nie dokonali istotnych wzmocnień. Stawiają na kontynuację i wreszcie zdrowy skład. Bez Balla to się nie uda.

COLLIN SEXTON (Utah Jazz)
Kontuzja: zerwana łąkotka w lewym kolanie
Gdy widzieliśmy go po raz ostatni (7/11/21)… uczył się nowej roli w drużynie obok przejmującego dowodzenie Dariusa Garlanda. Grał więcej bez piłki i dostawał mniej rzutów, a też miał kłopot z wyregulowaniem celownika (24% za trzy).

Stracił ostatni sezon swojego debiutanckiego kontraktu, co postawiło go w bardzo trudnej pozycji w negocjacjach, ostatecznie jednak nie musiał brać oferty kwalifikacyjnej, żeby walczyć o większe pieniądze za rok. Doczekał się nowego kontraktu i teraz wraca do gry już w barwach nowej drużyny. W Cavs jego rola się zmniejszała, w Utah znowu będzie miał piłkę w rękach, będzie główną opcją ataku i będzie mógł zdobywać mnóstwo punktów, ale też znowu będzie gwiazdorem przegrywającej drużyny. Cały czas ma dużo do udowodnienia, bo jest sporo wątpliwości co do jego wartości.

JAMES WISEMAN (Golden State Warriors)
Kontuzja: zerwana łąkotka w prawym kolanie
Gdy widzieliśmy go po raz ostatni (10/04/21)… rozgrywał rozczarowujący debiutancki sezon, nie potrafił wkomponować się do drużyny i był jednym z najbardziej minusowych zawodników w San Francisco.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Giannis poza Eurobasketem. Niemcy i Hiszpania w półfinale. Sarver zawieszony na rok
Następny artykułFlesz: Brunson ale nie Mitchell, czyli offseason Knicks (2.7)

3 KOMENTARZE