Dniówka: Powroty dawno niewidzianych graczy

1
fot. twitter.com/LAClippers

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia obozów treningowych, a już w ostatni dzień września rozegrane zostaną pierwsze mecze preseason. Coraz większymi krokami zbliżamy się do momentu, w którym NBA wróci do gry.

Jak zwykle na starcie przygotowań do sezonu ważną historią będą też powroty zawodników, których z powodu kontuzji dawno nie widzieliśmy na boisku. W tym roku te powroty będą wyjątkowo gorącym tematem, ponieważ mamy w tym gronie kilku gwiazdorów. Co więcej, są to również zawodnicy kontenderów, więc od ich zdrowia i formy może zależeć to, jak potoczy się walka o mistrzostwo.

Lista wracających graczy jest długa, dlatego rozbiłem ją na dwie części. Dzisiaj przyjrzymy się największym nazwiskom.

KAWHI LEONARD (LA Clippers)

Kontuzja: zerwane ACL w prawym kolanie
Gdy widzieliśmy go po raz ostatni (14/06/21)… rozgrywał swoje najlepsze playoffy od czasu wyprowadzki z Toronto (30-6-8 przy 57% z gry), pomógł Clippers odwrócić serię przeciwko Doncicowi dominując jako smallballowa piątka i znowu był jednym z absolutnie najlepszych zawodników NBA.

Rok temu podpisując nowy kontrakt z LA Clippers, przekonywał, że będzie próbował wrócić na końcówkę sezonu, ale znając jego historię problemów z kolanami i bardzo ostrożne podejście do rehabilitacji, było wręcz pewne, że nie zobaczymy go na parkiecie. Tym bardziej, że leczenie po zerwanym ACL trwa przeważnie rok, więc musiałby wrócić szybciej, żeby zdążyć zagrać. Dlatego nikogo nie zaskoczyło, że ostatecznie opuścił cały sezon.

Jeszcze na początku lipca nadal nie był dopuszczony do gry 5-na-5. Od tamtego czasu nie mamy żadnych nowych informacji, bo jak to w przypadku Leonarda, wszystko jest trzymane w tajemnicy. Miesiąc temu Tyronn Lue pytany o dostępność swojego gwiazdora na otwarcie sezonu, nie chciał nic deklarować, ale ostatnio coraz więcej jest doniesień z LA, że Kawhi będzie gotowy na obóz. Kluczowe jest jednak nie to, kiedy zacznie grać i czy zobaczymy go już w pierwszym meczu preseason, tylko to, jak ta kolejna poważna kontuzja odbije się na dalszym zdrowiu i formie już 31-letniego skrzydłowego. Clippers zebrali bardzo głęboki skład, więc nie będzie problemu z load management i oszczędzaniem Leonarda. Ale czy to wystarczy, żeby utrzymać go przy zdrowiu i pomóc mu zbudować optymalną formę na playoffy? Powtórzyć to, co udało się w Toronto? Clippers będą jednym z głównych faworytów do tytułu, ale żeby realnie myśleć o mistrzostwie potrzebują Kawhia grającego jak super-star.

JAMAL MURRAY (Denver Nuggets)
Kontuzja: zerwane ACL w lewym kolanie
Gdy widzieliśmy go po raz ostatni (12/04/21)… po fantastycznych playoffach w bańce nie wszedł jeszcze na poziom All-Stara, ale rozkręcał się wraz z trwaniem sezonu i zdobywał najlepsze w karierze 21.2 punktów przy rekordowej skuteczności. Wypadł z gry niedługo po transferze Aarona Gordona, z którym zdążył rozegrać tylko 121 minut. W tym czasie byli +44, a Denver Nuggets zaczęli wyglądać jak poważny kandydat do mistrzostwa.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: ALL-DEFENSIVE TEAMS (i wszystkie nagrody za 2021/22)
Następny artykułFlesz: Czy EuroBasket szkodzi?

1 KOMENTARZ