Wake-Up: Francja przetrwała i zagra w ćwierćfinale. Manu w Hall of Fame. Rozmowy o turnieju w trakcie sezonu

4
fot. YouTube/ NBA

Siatkarze w finale mistrzostw świata. Iga Świątek z triumfem w US Open. Walka o ćwierćfinały na Eurobaskecie, gdzie Polska dzisiaj w samo południe zmierzy się z Ukrainą. To jest naprawdę wyjątkowy sportowy weekend, a do tego jeszcze w Springfield odbyła się uroczystość włączenia kolejnych koszykarskich legend do Galerii Sław.

1) Francja gra dalej, ale mieli mnóstwo szczęścia, że udało im się przetrwać w tym szalonym meczu.

Bardzo niewiele brakowało, żeby Turcja sprawiła niespodziankę. Już prawie mieli to zwycięstwo… gdyby tylko Cedi Osman trafił dwa rzuty wolne na 12 sekund przed końcem czwartej kwarty. Spudłował jednak oba, dając rywalom szansę, którą wykorzystali. Bo zaraz też Turcja straciła piłkę. Evan Forunier zaliczył przechwyt, a jego niecelny floater dobił Rudy Gobert, doprowadzając do dogrywki. Natomiast na finiszu doliczonego czasu gry, Turcy nie wykorzystali dwóch spudłowanych wolnych Goberta. Zamiast rzucać na prowadzenie i zwycięstwo, Furkan Korkmaz zgubił piłkę. 87:86 dla Francji.

Gobert w dogrywce zdobył pierwsze cztery punkty, miał też wtedy 5 zbiórek. W całym spotkaniu dominował pod koszami na 20-17. Fournier dodał 13 punktów. Korkmaz rzucił 18, ale też popełnił 6 strat.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Bóle wielkie New York Knicks
Następny artykułRussell Westbrook widzi siebie w innym miejscu

4 KOMENTARZE