Wake-Up: Druga wygrana i drugie miejsce w grupie. Giannis odpoczywał. Melo na celowniku Celtics

1
fot. YouTube/FIBA

Po świetnym pierwszym meczu i fatalnym drugim, trudno było przewidzieć, jak nasza kadra zaprezentuje się w pojedynku z Izraelem. Ale już po pierwszych minutach było widać, że znowu jest dobrze. Odpowiednio weszliśmy w mecz i szybko przejęliśmy kontrolę. Była walka, gra zespołowa i celne trójki. Był gorący na dystansie AJ Slaughter, świetny Olek Balcerowski, wszechstronny Mateusz Ponitka i bardzo przydatny Aaron Cel. Zniknął natomiast Deni Avdija, który prowadził swoją drużynę do dwóch pierwszych wygranych, a teraz został zupełnie zamknięty przez Polaków (3 punkty w 28 minut).

Polska – Izrael 85:76

Mamy drugą wygraną i dzisiaj możemy zapewnić sobie awans w starciu z najsłabszą w naszej grupie Holandią (14:00), która pozostaje bez zwycięstwa. Zadanie teoretycznie wydaje się łatwe, ale nie można za wcześnie poczuć się zbyt pewnie.

W tym momencie znajdujemy się na drugim miejscu Grupy D, tylko za niepokonaną Serią.

1) Wczoraj Nikola Jokić i jego koledzy zrobili blowout na Finlandii. Joker uzbierał 13 punktów, 14 zbiórek i 7 asyst zanim opuścił parkiet w połowie czwartej kwarty.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułJeremy Lin będzie kontynuował karierę w Chinach
Następny artykułFlesz: Nie tylko Durant, czyli offseason Nets (3.0)

1 KOMENTARZ