Flesz: Nie tylko Durant, czyli offseason Nets (3.0)

1
fot. Youtube

Kevin Durant zdecydował się zostać głównym bohaterem mijającego offseason, jednak w cieniu jego rozterek w samych Nets doszło do kilku raczej pozytywnych zdarzeń.

Kyrie Irving po nieudanych negocjacjach w czerwcu, ponoć później znów zbliżył się do klubu, Ben Simmons za to zdrowieje dobrze i pojawiał się na promujących eventach z żoną właściciela. Co więcej, być może wreszcie grał będzie, tak jak powinien już dawno temu grać.

Na boisku wracamy jednak do punktu zero.

Od dołączenia do Nets w 2019 roku Kyrie i KD spędzili ze sobą na boisku tylko 1295 minut, w których Nets rzucają rekordowe 124 punkty na 100 posiadań (NetRtg +11). Kyrie i KD nie zagrali jednak dotychczas ani jednej minuty razem z Benem Simmonsem, i gdy dziś spojrzeć na skład Nets, skład w którym nie ma już Andre Drummonda, nie ma LaMarcusa Aldridge’a i nie ma Blake’a Griffina – skład, do którego w to lato nie został dodany też żaden center – Nets widzą w Benie Simmonsie niskiego centra. A przynajmniej widzą go w minutach bez Nica Claxtona – o ile Sean Marks nie zdecyduje się jeszcze przed sezonem pozyskać jednego centra w wymianie. Ale o tym dopiero na samym dole.

CZERWIEC
Nets zatrudnili Igora Kokoskova jako asystenta trenera. Jeśli wierzyć doniesieniom, to zatrudnienie Kokoskova do sztabu Steve’a Nasha ma być ważnym powodem, dla którego Durant zdecydował się zostać. Za to w następnym życiu KD nie zdecyduje się raczej grać z Kyrie’em, bo co tu innego można wymyślić, niż teraz-ty-teraz-ja? Simmons? To co innego. Wszystko przed nami. Jeśli porzucić szum, koszykówka może być tym, co uleczy wszystkich. Ocena: 3.5

Kyrie Irving wykorzystał opcję na sezon 2022/23. Kyrie w to lato był skłonny podpisać z Nets maksymalne przedłużenie kontraktu, odstępując lub nie odstępując od 36.5 mln dolarów w ostatnim roku umowy, ale Sean Marks wg Shamsa Charanii zaoferował mu a) dwuletniego maxa z pieniędzmi uzależnionymi od rozegranych spotkań, b) czteroletniego maxa z gwarantowanymi tylko dwoma pierwszymi sezonami, a dwoma kolejnymi uzależnionymi od dwóch pierwszych. Irving odrzucił obie te oferty, Nets pozwolili mu sprawdzić rynek, ale rynek powiedział „nie”. Na końcu tylko Lakers byli zainteresowani pozyskaniem go, ale Nets nie chcieli wyborów w Draftach 2027 i 2029, dlatego że nie w głowie im przebudowa. Za to przewidzieć, gdzie za rok będzie Irving, nawet nie powinniśmy chcieć próbować. Ocena: 3

Nets uczynili Davida Duke’a Jr’a i Nicolasa Claxtona zastrzeżonymi wolnymi agentami. Jest taki zespół niedaleko NBA – to drużyna ligi letniej Brooklyn Nets, w której pierwsze skrzypce drugi z rzędu sezon grał Cam Thomas. Duke Jr. to silny fizycznie (193/93), ale niewysoki wingman i niestety dla Nets bez wielkich umiejętności gry na piłce, który w swoim rookie-season trafił tylko 24% trójek, a w to lato w Vegas tylko 26%. W tym momencie „NBA!” krzyczy tylko jego ciało, a Nets cały czas nie podpisali z nim nowej umowy. Claxton swoją w lipcu otrzymał.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Druga wygrana i drugie miejsce w grupie. Giannis odpoczywał. Melo na celowniku Celtics
Następny artykułMontrezl Harrell dołącza do Philadelphia 76ers

1 KOMENTARZ