Wake-Up: Westbrook rozstał się ze swoim agentem. Spurs przedłużyli Johnsona

4
fot. NBA League Pass

Russell Westbrook cały czas pozostaje zawodnikiem Los Angeles Lakers, ale nawet w jego obozie nie ma zgody co do tego czy powinien chcieć dalej grać w LA, czy lepiej gdyby został wytransferowany. Ta rozbieżność doprowadziła do rozstania między Westbrookiem a Thadem Foucherem. Agentem, który reprezentował go od początku kariery.

W swoim oświadczeniu o zakończeniu 14-letniej współpracy Foucher pisze o „różnicach nie do pogodzenia”. Według niego najlepszą opcją dla Russa jest pozostanie w Lakers, zaakceptowanie swojej roli i kierowanie się tym, o czym publicznie mówi Darvin Ham. Wskazuje, że w przypadku transferu L,akers będą musieli coś dorzucić, żeby oddać Westbrooka, a dla niego zmiana drużyny szybko może zakończyć się buyoutem. W ten sposób tylko zmniejszać będzie się wartość Westbrooka.

To oczywiście sugeruje, że sam Russell chciałby opuścić LA, ale według Dana Woike’a z Los Angeles Times, nigdy nie poprosił Lakers o wymianę.

1) San Antonio Spurs są podobno zainteresowani udziałem w ewentualnym transferze Westbrooka. LJ Ellis ze SpursTalk donosi, że w San Antonio aktywnie szukają możliwości wykorzystania swojego cap space’u w zamian za kapitał w drafcie. Według jego źródeł, najbardziej prawdopodobna jest wymiana, w której Kyrie Irving trafi do Lakers, a Westbrook właśnie do Spurs. Ceną za taką pomoc ma być niechroniony pick w drafcie od Lakers.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKajzerek: To jest typowo wakacyjna wrzutka
Następny artykułFlesz: Trade demand Kevina Duranta dwa tygodnie później

4 KOMENTARZE