Dniówka: Najciekawsi wolni agenci – guards

4
fot. NBA League Pass

O największych nazwiskach tegorocznej wolnej agentury było TUTAJ, natomiast TU pisałem o zastrzeżonych zawodnikach. Teraz czas przejrzeć resztę zawodników, którzy za chwilę znajdą się na rynku. Zaczniemy od najciekawszych guardów.

Jalen Brunson (Mavericks, zarobki w poprzednim sezonie $1.8mln)
Nie jest gwiazdorem i nie wiadomo czy wyrośnie kiedyś na All-Stara, ale niewątpliwie będzie jedną z największych gwiazd tych wakacji. Będzie też zapewne jednym z największych wygranych, zgarniając ogromną podwyżkę. Jeszcze rok temu Dallas Mavericks nie chcieli zaproponować mu przedłużenia kontraktu (mogli dać $56mln/4), a potem rozegrał świetny sezon, stał się kluczową postacią drużyny obok Luki Doncica i teraz będą musieli zapłacić dużo więcej, żeby go zatrzymać. Oczekuje się, że dostanie kontrakt na poziomie $100mln/4. Cenę będą podbijać przede wszystkim New York Knicks, o ile tylko zyskają jeszcze trochę cap space’u albo przekonają Mavs do sign-and-trade. W Dallas zapewniają, że chcą go zatrzymać. Powinni, bo w końcu to ich drugi najlepszy zawodnika, a budują kontendera. Ale będzie to ich dużo kosztowało. Już znajdują się powyżej progu podatku, natomiast po transferze Christiania Wooda mają jeszcze sporo wolnych miejsc w składzie do uzupełnienia. Najważniejszym znakiem zapytania jest jednak to, co wybierze Brunson – walkę o tytuł u boku Luki, czy szansę przejęcia większej roli w innej drużynie?

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Preview lipca legend Southeastu – Wizards i Charlotte
Następny artykułKyrie Irving wykorzystuje opcję zawodnika na kolejny sezon

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawa historia z GPII. W październiku 21 był gotów kleić taśmy wideo na zapleczu Chase Center, żeby tylko być blisko drużyny. Po 8 miesiącach teoretycznie może chcieć rozmawiać z innymi i żądać pieniędzy oraz roli, o której jeszcze chwilę temu nie marzył. Interesujące będzie, jak rozstrzygnie dysonans: lojalność-pokusa większego szmalu.

    Lubię to: 7