Wake-Up: Grant w Blazers. Irving znowu z LeBronem? Spurs handlują Murray’em?

9
fot. YouTube/NBA on ESPN

Jeremi Grant już od kilku miesięcy był łączony z Portland Trail Blazers. Teraz w końcu doszło do tej wymiany.  Przeniesie się do miasta, w którym się urodził i do drużyny, w której przez trzy lata grał jego tatuś Harvey.

W Portland mają oczywiście ambitny plan szybkiego przemeblowania składu i stworzenia kontendera wokół Damiana Lillarda. Dodatnie Granta to ich pierwsze poważne wzmocnienie. Tego typu two-way wingmana na pewno im brakowało.

W zamian do Detroit Pistons oddali wybór Milwaukee Bucks w pierwszej rundzie draftu 2025, dwa przyszłe drugorundowe picki i zamienili się też numerami w tegorocznej drugiej rundzie. Co najważniejsze, nie przepłacili za niego swoim najcenniejszym assetem jakim jest #7 w dzisiejszym drafcie, więc można oczekiwać, że dalej pozostaną aktywni na rynku transferowym.

1) Według Chrisa Haynesa z Yahoo Sports, kolejnym celem Blazers jest OG Anunoby.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że Anunoby jest sfrustrowany swoją rolą w ataku Toronto Raptors, ponieważ młody Scottie Barnes przejął większość obowiązków ball-handlera. To wywołało dyskusje o jego przyszłości, nie ma jednak żadnych sugestii, żeby OG prosił o wymianę. Wczoraj GM Bobby Webster dementował plotki o niezadowoleniu swojego zawodnika i przewidywał ciche wakacje w Toronto.

2) Blazers wzięli Granta w trade exception z wymiany CJa McColluma, dlatego Pistons nie musieli przejmować od nich żadnych kontraktów i tym sposobem powiększyli swój cap space przed wolną agenturą do około $43 milionów.

Mają jeszcze więcej pieniędzy do wydania, dlatego rośnie przekonanie, że będą chcieli wyciągnąć Deandre Aytona z Phoenix i zaoferują mu maksymalny kontrakt.

Według Adriana Wojnarowskiego, Phoenix Suns nie uważają, że ich center jest wart maxa, dlatego są bardzo zmotywowani, żeby dogadać sign-and-trade.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWymiana: Jerami Grant zagra z Damianem Lillardem
Następny artykułFlesz: Preview tego lata w Toronto, Milwaukee i Minnesocie

9 KOMENTARZE