Flesz: Zapowiedź lipca Lakersów i składu Tyronna Lue

4
fot. SI.com

Los Angeles Lakers
Zarobki: 150.8 mln dol. Cap Holdy: 24.5 Przewidywany Cap Space: 0

Opcje graczy: Russell Westbrook (47.0 mln dol.), Kendrick Nunn (5.3)
Opcje drużyny: Stanley Johnson (2.3), Wenyen Gabriel (1.9), Austin Reaves (1.5)

Wolni agenci: DJ Augustin, Carmelo Anthony, Kent Bazemore, Wayne Ellington, Dwight Howard, Malik Monk, Kostas Antetokounmpo, Avery Bradley (z), Mac MacClung (z), Mason Jones (z)

Wyjątki: 6.3 Tax-MLE, Trade Exception 2.6 (M.Gasol, 29/8/22), TE 1.7 (Rondo 3/1/23)

Ważne kontrakty
PG
SG
SF Talen Horton-Tucker (21.3 do 2024)
PF LeBron James (44.0 do 2023)
C Anthony Davis (121.8 do 2025)

W czystej teorii, gdyby Russell Westbrook miał odstąpić od opcji 47 mln dol. na przyszły sezon, Lakers mogą otworzyć nagle cap space, ale jest to tylko teoria, bo Westbrook w swoją opcję wejdzie, a gdyby miała znaleźć się – wciąż teoria – wymiana, to wyposażeni dopiero w wybory 2027 i 2029 L – teoria – akers nie zejdą do lipca z jego kontraktu i nie stworzą odpowiednio dużego wyjątku od wymiany, żeby zrobić kolejną. John – teoria – Wall zagrał w 82 meczach od występu w Meczu – teoria – Gwiazd w 2018 roku.

I który to już raz offseason drużyny LeBrona Jamesa rozpocznie się od praktycznie budowania składu na nowo. Tyle razy się udawało, ale dziś to już stara melodia.  Lakers nie mają nawet odpowiednio dużej Trade Exception (np. 17 mln dol.), żeby dodać gracza, będąc powyżej punktu salary-cap, ani wyboru w pierwszej rundzie najbliższego draftu.

38-letni w grudniu James będzie w ostatnim roku kontraktu i – 3, 2, 1 – czy jego wypowiedzi o chęci bycia właścicielem klubu z Las Vegas nie są pierwszym krokiem do odseparowania się od tej rodzinnej instytucji? Nie są. Czy ktoś to kupi? Rodzina już się z L.A. nie ruszy. Zawsze się nagle bardzo poważnie robi, gdy mowa o Lakers po raz pierwszy od długiego czasu. Zrobiło się niekomfortowo, bo nigdy nie wątp w możliwości Lakers, tym bardziej, gdy strategicznie są w najgorszym punkcie od czasu, gdy poszło kolano Karla Malone’a. Odejście Glena Rice’a w 2000 roku też miało być końcem, wymiana po Pau Gasola niemożliwa, albo, gdy Kobe zginął, a LeBron był w Lakers.

35% za trzy i 22m. w lidze to większy problem niż dodanie trzeciej gwiazdy. Malik Monk trafiał 39% za trzy na ciężkich rzutach za trzy i za dwa (57%), jest niezastrzeżony i Hollinger wycenia go na 16.5 mln w przyszłym roku.

Jeśli dasz mi Stanleya Johnsona i ten pick z 2027 roku plus Monka w sign-and-trade, to dam Ci Gordona Haywarda, cap hold Cody’ego Zellera, szafkę Tyrusa Thomasa, regułę Base-Year Compensation i buty.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Kapitan Klay gwiazdą parady w San Francisco
Następny artykułDniówka: Największe nazwiska wolnej agentury

4 KOMENTARZE

  • aż z ciekawości sobie policzyłem, niepewnym czy poprawnie przyjąłem ilość rzutów:
   82 x 30 (chyba tyle średnio rzutów na mecz około)= 2460
   35% to 861 celnych
   37% to 910 celnych
   różnica 147 punktów całkiem sporo, choć z drugiej strony to raptem 2 punkty na mecz średnio…

   Lubię to: 1
   • średnia liczba rzutów za 3 w ostatnim sezonie dla zespołu to 35.2 (LAL i LAC byli delikatnie poniżej średniej), więc jednak wyraźnie więcej.. to da jeszcze większe różnice w tym przeliczeniu. Poniżej 30 3PA na mecz oddawało tylko CHI (28.8)

    Lubię to: 5