Heat zmiażdżyli Celtics w trzeciej kwarcie i zabrali mecz otwarcia

17

Miami Heat są zdecydowanie najlepszą drużyną tych playoffów w trzecich kwartach i teraz w pierwszym meczu Finałów Wschodu, Boston Celtics bardzo boleśnie się o tym przekonali.

Do przerwy to goście byli wyraźnie lepszą drużyną, a Jayson Tatum najlepszym zawodnikiem na parkiecie. W trzeciej kwarcie wszystko się zmieniło. Heat zaprezentowali swoją fantastyczną defensywę, zupełnie zamykając rywali. Zdominowali pierwsze minuty drugiej połowy, przejęli kontrolę i zabrali mecz.

BOSTON @ MIAMI 107:118 (0-1)

Otworzyli kwartę runem 22-2, który przypieczętował Jimmy Butler zaliczając dwa kolejne przechwyty zaraz po timeoucie wziętym przez Ime Udokę.

Heat grali z niesamowitą energią, fizycznie, wywierali presję, przecinali podania i kontestowali rzuty. Do przerwy pozwolili gościom na 59% skuteczności, grę w transition i mnóstwo punktów z pomalowanego. W trzeciej kwarcie już nie było o tym mowy. Celtics tracili piłki próbując dograć je pod kosz, a do tego spudłowali pierwsze 6 rzutów z gry, z czego aż 4 zostały zablokowane. Heat nie pozwolili im nic zrobić w ataku, sami natomiast wykorzystywali te kolejne zatrzymane akcje, żeby rozkręcić swoją ofensywę.

Poprzedni artykułOrlando Magic wygrali nr 1 Draftu 2022, Kings wskoczyli do czwórki
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1097): Koszykówka bez Dwyane’a Wade’a