Loteria draftu już dzisiaj. Rockets, Magic i Pistons z największymi szansami na #1

4
fot. AP Photo

W grze zostały już tylko cztery drużyny, ale dzisiaj poza startem finałów konferencji mamy też niezwykle ważny dzień dla zespołów, które najwcześniej rozpoczęły wakacje.

Loteria do draftu. Moment, który może odmienić losy niejednej drużyny. Wystarczy trochę szczęścia, wylosowanie wysokiego numeru i wszystko zaraz może się zmienić, kiedy za nieco ponad miesiąc będzie można wybrać jednego z najbardziej obiecujących młodych zawodników.

W tym roku Houston Rockets, Orlando Magic i Detroit Pistons przystępują loterii z największymi szansami (14%) na wylosowanie jedynki. Rockets drugi rok z rzędu byli najgorszą drużyną NBA, co też oznacza, że nie wypadną poza top-5, ale od razu warto przypomnieć, że od czasu reformy loterii, najgorsza drużyna jeszcze nie wygrała. Rockets poprzednio dostali drugi pick.

To już nie to co kiedyś, gdy w nagrodę za najlepsze tankowanie dostawało się 25% szans. Ostatnią drużyną, która jeszcze załapała się na korzystniejsze warunki byli Phoenix Suns w 2018. Wybrali wtedy z jedynką Deandre Aytona. Dwa numery później poszedł ten, który dopiero co wyśmiał Phoenix w Game 7, a jeszcze rozdzielił ich gracz, którego nazwiska w Sacramento już nikt nie pamięta.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułHeat i Celtics znowu spotykają się w Finale Wschodu
Następny artykułHornets na ostatniej prostej w poszukiwaniach nowego trenera

4 KOMENTARZE

    • Ja Sochanowi akurat życzę tego, żeby trafił wszędzie tylko nie do Spurs. Nie potrzebujemy kolejnego SF. Potrzeba nam mięsa podkoszowego. Jeśli nie kogoś z TOP4 (Banchero, Smith, Holmgren) to może sie uda z Jalenem Durenem. Pod koszem mamy tylko tego całego Kubusia Puchatka. Dramat %$#@& dramat. Potrzebujemy rim protectora.

      Lubię to: 2