Dniówka: Ostatnie sześć dni sezonu. Czy Nets to realne zagrożenie?

1
fot. NBA League Pass

Przed nami ostatnie sześć dni i 53 mecze sezonu regularnego.

Znamy już właściwie wszystkie 20 drużyn, które pozostaną w grze jeszcze przynajmniej w przyszłym tygodniu, choć Los Angeles Lakers dopiero muszą zostać oficjalnie wyeliminowani. Skład turnieju Play-In też jest właściwie przesądzony, choć Cleveland Cavaliers i Minnesota Timberwolves mają jeszcze matematyczne szanse na bezpośredni awans do playoffów. Największe znaki zapytania to teraz konkretne pozycje w tabelach obu konferencji, bo w kilku miejscach jest bardzo ciasno, więc do samego końca może trwać walka o jak najlepsze rozstawienie. A będą też pewnie kalkulacje najkorzystniejszego ustawiania i próby wyboru sobie przeciwnika w pierwszej rundzie.

(40-38) Charlotte @ 3w4 (51-28) Miami 1:30

Miami Heat są o krok od zapewnienia sobie jedynki na Wschodzie, mając dwa mecze przewagi nad drugimi obecnie Boston Celtics, których w zeszłym tygodniu pokonali. W ostatnim dniu sezonu pojadą do Orlando, co w teorii powinno oznaczać pewne zwycięstwo, które już można dopisać sobie do bilansu. Wcześniej jednak czekają ich dwa spotkania z zespołami z Play-In. Z drużynami rywalizującymi o rozstawienie z Brooklyn Nets, dlatego są to istotne pojedynki także z perspektywy Miami.

Heat powinni wygrać konferencję, co oznacza, że w pierwszej rundzie spotkają się z tą słabszą drużyną, która wyjdzie z turnieju. Pewnie woleliby, żeby nie była to drużyna Kevina Duranta. Dlatego w ich interesie jest, żeby Nets znaleźli się na nieco wyższej pozycji i zagrali w pierwszym turniejowym meczu o awans. Tak więc te dwa najbliższe mecze mają dla Heat podwójną wartość. Zwycięstwa przypieczętują ich pierwszą pozycję w tabeli i równocześnie osłabią pozycje rywali Nets w Play-In.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1081): Jak dojebać Królowi
Następny artykułWake-Up: Lakers oficjalnie wyeliminowani. Lonzo nie wróci. Zion chce grać

1 KOMENTARZ