Dniówka: Morey poświęci MVP-sezon Embiida, marząc o Hardenie?

6
fot. NBA League Pass

Na dwa tygodnie przed trade deadline Daryl Morey nadal próbuje grać twardo. Według ostatnich doniesień, prezydent Philadelphii 76ers nie czuje presji zbliżającego się zamknięcia okienka transferowego i nie zadowoli się byle czym, żeby tylko zakończyć sprawę Bena Simmonsa. Cały czas chce w zamian dostać gwiazdora, dlatego jest gotowy poczekać z wymianą do wakacji.

Chodzi oczywiście o to, żeby zdobyć zawodnika, który pomoże Joelowi Embiidowi w walce o tytuł. A jako, że nie udało się z Damianem Lillardem i Bradley’em Bealem, teraz na celowniku Moreya znalazł się jego stary znajomy James Harden. Ale czy goniąc za tymi marzeniami, w Filadelfii są gotowi poświęcić rewelacyjny sezon swojego lidera?

Embiid dominuje już od kilku tygodni, wyrastając na jednego z najpoważniejszych kandydatów do MVP i ciągnąc zespół, który mimo problemów kadrowych ma tylko dwa mecze straty do jedynki na Wschodzie. Tak fantastyczny Joel pozwala im przetrwać nieobecność Simmonsa i okres czekania na trade. Tak fantastyczny Joel daje im również szansę walki o mistrzostwo, ale sam nie wciągnie Sixers na szczyt. Będzie potrzebował wsparcia, dlatego chcąc coś ugrać w playoffach, nie mogą sobie pozwolić, żeby utrzymać obecną sytuację. Nie powinni też tracić czasu, bo to może być najlepsza okazja dla drużyny Embiida. Kto wie ile jeszcze zdrowia mu starczy.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1055): Wita chiński rok Tygrysa, Cegłów i nowy sezon Lakers (1-0)
Następny artykułWake-Up: 43 Bookera i 8 wygrana Suns. Cavs w top3 Wschodu. Harden dokończy sezon na Brooklynie

6 KOMENTARZE

 1. No. Jak dobrze znów mieć Dniówki. Ich brak przy popracowej kawie był mocno odczuwalny.

  Jako Sixer-for-life mam już powoli dość Moreyowego kręcenia nosem. Doczekać to on się może wrzodów na dupie od siedzenia i nicnierobienia. Jak żyję to nie widziałem tak niszczącego wszystko dookoła Embiida. Powinni atakować wynik teraz, a nie marzyć o jakiejś primadonnie.

  Lubię to: 7
 2. Morey buduje pozycję do negocjacji i puszcza różne plotki naokoło, które podchwytują lubiący spekulować dziennikarze. Według mnie podejmie najlepszą możliwą decyzję (co równie dobrze może oznaczać nie handlowanie Simmonsem). A na pewno lepszą niż poprzednie mgmty 76s. Mieli skład na tytuł (minimalna przewaga z Toronto z Kawhaiem), wystarczyło go utrzymać.

  Lubię to: 7
 3. GM SUNS zobaczył CP3 w OKC i zauważył, ze najlepiej będzie jak go ściągnie bo taki układ – doświadczony rozgrywający/młoda drużyna zagra. Jest dzisiaj na NBA.com artykuł o przywództwie CP3 a na YT jest filmik z jego kłótni z Hardenem podczas meczu. To mówi wszystko…

  Lubię to: 1