Dniówka: Nerwy w Lakers. Clippers trzymają się bez PG. Trójstronna wymiana

6
fot. YouTube.com

Wygląda na to, że Stanley Johnson uratował posadę Franka Vogela. Przynajmniej na razie.

Łatwo można zapomnieć, że Vogel zdobył mistrzostwo z Los Angeles Lakers, bo o jego niepewnej pozycji dyskutuje się już od dawna. Ale jeszcze miesiąc temu Jeanie Buss uspokajała, że nie zamierza oceniać drużyny dopóki nie zaczną grać w pełnym składzie. Od tamtego czasu nadal nie są zdrowi, ale LeBron James już gra i to gra bardzo dobrze, mimo to wyniki dalej są bardzo rozczarowujące, więc też frustracja coraz większa. A jako że Russella Westbrooka nie wytransferują, trzeba szukać innego kozła ofiarnego, którego można by ewentualnie poświęcić dla dobra drużyny. Natomiast w przypadku trenera nie chodzi już tylko o skład czy strategię, ale również o „dowództwo w szatni”. Według raportu The Atheltic, management bacznie obserwuje czy Vogel nie stracił szatni, na co mogła wskazywać kompromitacja w Denver.

Ale Lakers odpowiedzieli, zagrali z dużo większą energią i zanotowali bardzo ważne zwycięstwo z Utah Jazz. To ich pierwsza wygrana z drużyną na plusie od połowy grudnia, kiedy Austin Reaves rzucił game-winnera w Dallas. Teraz bohaterem był Johnson, ale Reaves także bardzo się przydał. Spędził większość czwartej kwarty na parkiecie, zebrał wtedy 5 piłek i miał ważną dobitkę.

Przerwali serię porażek, Vogel uratował swoją posadę, a dzisiaj przed nimi szansa uspokojenie nastrojów i poprawienia swojego bilansu.

(15-29) Indiana @ (22-22) LA Lakers 4:30

To jednak ostatni występ Lakers przed własną publicznością w tym miesiącu, ponieważ już w piątek wyruszają w 6-meczową trasę wyjazdową. Zaczną w Orlando, po czym czekają ich trudne pojedynki w Miami, na Brooklynie, w Filadelfii, Charlotte i Atlancie. Czy po tej wycieczce Vogel wróci do LA razem z drużyną?

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1052): Wita Kaczory i Izbicę na mapie miast Polski
Następny artykułFlesz: Królowie „prawdziwego” crunchtime

6 KOMENTARZE

  1. Żegnaj Bryneusz przyjacielu 😭. Nawet nie jesteś sobie tego w stanie wyobrazić jak już tęsknimy Guard’zie Alamo. Byłeś jedyny w swoim rodzaju, ucieleśnieniem wszystkiego co najlepsze na polu walki. Twoje poświecenie w obronie, nigdy nie zostanie zapomniane. Meksykańscy potomkowie bitwy o Alamo piszą już petycje do władz oraz burmistrza miasta San Antonio o uhonorowaniem Cię najwyższym oznaczeniem, jak i Pomnikiem przed Arena.
    #LegendBrynekSpurs

    Lubię to: 9
  2. Popovich, poza pierwszym wygranym pojedynkiem przeciwko debiutującemu trenerowi Mark’owi Daigneault (OKC), jest 0-3 w pozostałych meczach przeciwko tej młodej wiedzy trenerskiej. Spurs tylko raz przekroczyli 100 pkt.(102), w tych trzech porażkach!

    Lubię to: 8