Dniówka: Poniedziałkowy wieczór z NBA

0
fot. AP Photo

Właśnie w radiu usłyszałem, że to właśnie dzisiaj wypada najbardziej depresyjny dzień roku.

Ale jaki blue monday? Przecież dzisiaj jest basketball monday!

Najlepszy poniedziałek w roku dla kibiców koszykówki, ponieważ NBA tradycyjne świętuje Martina Luthera Kinga dużą liczbą wieczornych meczów. Już o 18:30 naszego czasu rozpocznie się granie w Bostonie, a w sumie połowa z 12 zaplanowanych spotkań wystartuje przed godziną 22.

(16-27) New Orleans @ 3w4 (22-22) Boston 18:30

Zaczniemy od pojedynku Jaysona Tatuma i Jaylena Browna z Brandonem Ingramem.

New Orleans Pelicans dopiero co oberwali na Brooklynie i mają serię czterech wyjazdowych porażek, ale potrafią być niewygodnym rywalem, a liderzy gospodarzy na pewno będą musieli się sporo namęczyć z pilnującym ich Herbem Jonesem.

Wybrany w drugiej rundzie draftu skrzydłowy szybko pokazał, że jest dużym stealem, a z biegiem sezonu nie tylko umacnia swoją pozycję w gronie najlepszych debiutantów, ale również najlepszych obrońców i to już nie tylko wśród tych najmłodszych zawodników. Jones świetnie wykorzystuje swoje długie ramiona, szybkość i regularnie jest ustawiany przeciwko najlepszym graczom rywali. Potrafi uprzykrzyć im życie, zalicza średnio 1.4 przechwytów, 3 deflections i 1 blok, a też bardzo pomaga całej obronie drużyny. W sezonie Pelicans mają dopiero 24 defensywę, podczas gdy z nim na parkiecie bronią na poziomie top11. Nad rzutem i grą w ataku jeszcze musi popracować, ale potrafi raz na jakiś czas karać rywali, gdy zostawiają go na dystansie i trafia 39.7% trójek (niewiele ich rzuca, średnio 1.6).

(23-20) Charlotte @ (22-21) New York 19:00

LaMelo Ball przyjeżdża ze swoim show do Madison Square Garden.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSprawa Djokovica: Boban i Vucević za nim murem, Fournier przeciw
Następny artykułRockets żądają pierwszorundowego picku za Erica Gordon