Francuzi zaskoczyli Amerykanów w pierwszym meczu na Olimpiadzie

11

Od porażki rozpoczynają zmagania w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak dwa lata temu na Mistrzostwach Świata musieli uznać wyższość drużyny narodowej Francji, która zwyciężyła 83-76 i tym samym mocno skomplikowała sytuację ekipy prowadzonej przez Gregga Popovicha.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Beal będzie chciał wymiany, czy podpisze kolejne przedłużenie z Wizards?
Następny artykułSixers handlują nie tylko Benem Simmonsem

11 KOMENTARZE

  • Jak zawsze wszyscy dookoła winni, tylko nie Sw. Popovich. Oglądałeś ten mecz? Oczy krwawiły widząc np.3 kwartę, rotacje, czy granie przez ISO. Co tam na parkiecie robił Booker? Gość zero minut przed turniejem w kadrze i nagle z urzędu jest w rotacji!
   Odp. Sobie, kto odpowiada za budowę składu, za rotacje? Tusk?

   Teraz cos z innej bajki.
   2017/18 Ostatni sezon, kiedy Spurs posiadali dobra obronę, w składzie byli: Danny Green & Kyle „SLOMO” Anderson (Kawhi DNP myślał jak spier….. z Spurs) Defensive Rating 104.8 (3rd of 30) Bilans 47-35.
   2018/19 Pierwszy sezon DDR z Spurs i postawienie na graczy ofensywnego formatu Gay & Mills & Forbes, kosztem obrony (Greena & Andersona) Defensive Rating 111.2 (19th of 30) Bilans 48-34.
   2019/20 Kolejny rok z Forbes’em wyjściowej 5. Defensive Rating 113.5 (25th of 30) Bilans 32-39 (po raz pierwszy, od nie pamiętnych czasów brak PO)
   2020/21 Młody Core. Poeltl zastępuje Lamarcus’a. Granie Micro&Flea Ball’em. Czterech wyjściowych graczy nie przekracza 2 metrów! DJ 193cm, White 193cm, DDR 198cm, Keldon 196cm. Defensive Rating 112.8 (17th of 30) Bilans 33-39.
   Mam rozumieć, ze to co się dzieje w ostatnich latach w Spurs, to tez nie winna Popovich’a?
   Wytłumacz jakim sposobem Steve Kerr w ubiegłym sezonie był w stanie zrobić z GSW 5 obronę ligi, mając w składzie Pierwszoroczniaków, Wiggins’a & Oubre & Bazemore?

   Lubię to: 6
  • Czyli Olimpiada Matematyczna to tak naprawdę Igrzyska Matematyczne?

   Za cztery (a raczej trzy!) lata, zanim będziesz chciał zabłysnąć, pamiętaj, że potoczne użycie słowa olimpiada jako zawody sportowe jest usankcjonowane w języku polskim. Linka nie wrzucam – tu możesz zabłysnąć i sam poszukaj w słowniku :)

   Lubię to: 8
   • Linku – w dopełniaczu, a nie linka :).
    A tak na poważnie (nie rozpoczyna się zdania od a) olimpiada/igrzyska olimpijskie to moje ścisłe top 3 grammar nazi i sezon właśnie uważam za otwarty. Na szczęście niedługo Igrzyska XXXII Olimpiady się kończą i długa olimpiada przerwy od tego.

    Lubię to: 1