D-Wade opowiada o kruchości kariery i życia

2

Caris LeVert w wyniku wymiany trafił w styczniu z Brooklyn Nets do Indiana Pacers. Wymiana jak każde, do pewnego stopnia tak, ale w trakcie badań przeprowadzonych przez klub pozyskujący, lekarze stwierdzili, że na nerce LeVerta jest guz. Dalsze badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia – nowotwór.

Ostatnie miesiące nie były dla LeVerta łatwe, ale jest już lepiej, w końcu zadebiutował w rotacji trenera Nate’a Bjorkgrena i prezentuje się nadzwyczaj dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności. Dwyane Wade dobrze wie, jak to jest, gdy kolega z drużyny otrzymuje fatalny wynik badań, wyrok na karierę. Chodzi oczywiście o Chrisa Bosha, którego kariera musiała zostać przedwcześnie zakończona ze względu na skrzepy krwi w płucach.

Grałem w Miami, kiedy Chris Bosh dowiedział się o skrzepach krwi w swoim organizmie. Wtedy nie wiedzieliśmy o końca, o co chodzi. W jednym momencie byliśmy w samolocie lecącym na Weekend Gwiazd, razem świętować to wydarzenie. Później pojechaliśmy na krótkie wakacje. Następnym razem, gdy go widziałem, leżał z rurkami w ustach i klatce piersiowej. W tym momencie zdajesz sobie, czym jest prawdziwe życie. Ludzie patrzą tylko na zarobi i styl życia, który możemy dzięki temu prowadzić. Myślą, że nasze życie nie jest trudne. W takich momentach zdajesz sobie sprawę, że koszykówka jest fajna, ale zdrowie i rodzina to rzeczy zdecydowanie najważniejsze. Cieszę się, że ten młody chłopak otrzymał szansę, aby grać w grę, którą kocha. Mój kolega z drużyny nie mógł zakończyć kariery w normalny sposób przez coś podobnego, na co nie miał wpływu. Życzę mu bardzo dużo zdrowia.

Tutaj pełna rozmowa, w tym wywiad z Carisem:

Poprzedni artykułAutobiografia Kevina Garnetta już w sprzedaży
Następny artykułLaMarcus Aldridge niespodziewanie ogłosił przejście na emeryturę

2 KOMENTARZE