Jak szaleni byli Celtics Garnetta i Pierce’a – opowiada Brian Scalabrine

5

Paul Pierce wygrał pokaźną sumę pieniędzy obstawiając siłowanie na rękę wśród kolegów z zespołu. Historię tę opowiedział jego były kolega z drużyny – Brian Scalabrine – który był ostatnio gościem u Zacha Lowe’a w podcaście „The Lowe Post”.

Był to sezon 2008/09 i Scalabrine nie ukrywał, że to najbardziej szalony zespół w jakim przyszło mu grać. W składzie tamtych Celtics byli: Tony Allen, Kendrick Perkins czy Kevin Garnett. Chłopaki grali we wszystko, co możliwe: od kart do obstawiania trafionych rzutów osobistych. Las Vegas na kółkach.

Przynosiliśmy do szatni rękawice bokserskie i okładaliśmy się nawzajem

Doszło do tego, że zawodnicy postanowili siłować się na rękę i jednocześnie to obstawiać. Najlepiej w tym sporcie wyglądał Glen Davis, który nie miał sobie równych. Podobno zrobił coś z ramieniem Eddie’ego House’a, ale nikt nie zwrócił na to uwagi. Nikt nie zamierzał też odpuszczać czy okazywać słobość.

Pewnego razu, gdy Celtics wracali ze spotkania z Toronto Raptors, Garnett zdecydował, że rzuci wyzwanie Davisowi. Trzeba mieć na uwadze, że wtedy jeszcze posiadacze karnetów latali na mecze razem z drużyną, więc na pokładzie znajdowały się także dzieci. KG wstał i zaczął mówić:

Wstawaj tchórzu, zróbmy to!

Oczywiście reszta drużyny szybko się zainteresowała, stawiając po dwa tysiące na wygraną „Big Baby’ego”. Jednak Paul Pierce miał inny pomysł – rzucił na Garnetta. Do gry włączył się również Doc Rivers. Nie minęło wiele czasu, a Pierce mógł zgarnąć 20 kawałków. Wystarczyło, że KG pokona Davisa. Mało kto w to wierzył, bo Davis poskładał nawet Leona Powe’a.

„Big Ticket” wiedział, że Davis będzie chciał „oszukiwać” poprzez zapieranie się drugą ręką o stół, więc szybko ustalił zasady:

Musisz trzymać rękę w górze, tchórzu!

Tak więc teraz obaj trzymają się w uścisku, na linii 20 tysięcy zielonych, a ludzie patrzą. Garnett, w swoim stylu zaczął pokrzykiwać, rozpraszać Davisa, deprecjonować jego siłę:

Nie ruszam się, nie ruszam się, sukinsynu!

Big Baby próbował, ale Garnett był niewzruszony. W końcu Davis zaczął się pocić, co momentalnie dostrzegł Garnett. Wiedział, że tego pojedynku już nie przegra:

Tak, teraz cię mam, tchórzu! You big ass motherfucker!

Ostatecznie Garnett wydał z siebie jeszcze jeden okrzyk i wykończył Davisa. Wstał rozerwał swoją koszulkę i zaczął wrzeszczeć:

All y’all motherfuckers better take notice! I’m the silver back Gorilla in this motherfucker and don’t none of y’all ever forget it!

Samolot oszalał, w międzyczasie Pierce podrzucał zarobione pieniądze. Wszedł nawet pilot, który pogratulował Garnettowi. Temu wszystkiemu przyglądały się pięcioletnie lub siedmioletnie dzieci. Z pewnością była to szalona grupka zawodników. Pełna rozmowa tutaj a opisana sytuacja od mniej więcej 31:30:

Poprzedni artykułDniówka: Rockets sięgnęli dna, niepewna przyszłość Oladipo
Następny artykułZawodnicy dziesiątego tygodnia rozgrywek

5 KOMENTARZE

  1. polecam przesluchac oryginal u Zacha, fajnie sie sluchalo, lezka sie kreci :)
    i jak white mamba to opowiada, to wyobrazasz sobie to CRAZY grupe, a potem ogarniasz ze do nich dolozyli pozniej jeszcze shaqa, sheeda, marburego, kryptoNate’a.. powinien jakis dokument powstac o szatni bostonu w tych latach

    Lubię to: 18