Rockets jednak zwolnili DeMarcusa Cousinsa

3

Doniesienia sprzed kilku dni mówiły o nadchodzącym rozstaniu DeMarcusa Cousinsa i Houston Rockets, ale kilkadziesiąt godzin temu trener Stephen Silas zasugerował, że to tylko niewiele znaczące plotki. Prawdziwy okazał się jednak ten pierwszy scenariusz i dzisiaj Shams Charania z The Athletic jako pierwszy poinformował o zwolnieniu Boogiego z ekipy Rakiet – potwierdzono to w oficjalnym komunikacie:

Według źródeł z otoczenia drużyny Cousins chciał dla siebie dużo większych minut na parkiecie, ale ze względu na wyjątkowo kiepskie poczynania w obronie nie otrzymywał szans od trenera Silasa. Obie strony doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie, a center po opuszczeniu listy waivers będzie mógł szukać dla siebie drużyny jako niezastrzeżony wolny agent – dużo mówi się o zainteresowaniu między innymi Miami Heat i Los Angeles Lakers.

Cousins podczas swojej przygody w Houston wystąpił w 25 meczach, 11 z nich rozpoczynał w pierwszej piątce. Notował średnie na poziomie 9.6 punktu i 7.6 zbiórki.

Poprzedni artykułDniówka: Życiowy sezon Vucevica. Debiut nowego trenera Wolves
Następny artykułMark Cuban dementuje doniesienia o szukaniu chętnych na Porzingisa

3 KOMENTARZE