Jak dobry był Larry Bird? Opowiada Patrick Ewing

0

Pochodzący z Jamajki Patrick Ewing to bez wątpienia jedną z największych legend New York Knicks. Aktualnie to trener Georgetown Hoyas. Swego czasu był gościem u Dana Patricka i w jego show porozmawiali o kilku rzeczach.

Jednym z tematów było to, w jaki sposób musiał uświadomić wszystkich, że Larry Bird jest fenomenalnym zawodnikiem. Sam Ewing nie był fanem Boston Celtics, bliżej było mu do Filadelfii.

Dorastałem w Bostonie, a ludzie ciągle mówili mi, że on nie potrafi skakać, nie potrafi robić różnych innych rzeczy. Wielu moich znajomych podzielało to zdanie.

Jaka jednak była rzeczywistość?

Kiedy dostałem się do ligi, od razu wydzwoniłem wszystkich znajomych. Powiedziałem im: „Wszystko to, co mówicie o nim jest nieprawdą, musicie to wymazać. Ten facet jest wspaniały. Wszystko o tym, że nie potrafi skakać jest niezgodne z prawdę. On demoluje wszystkich. Potrafił zrobić to nawet z najlepszymi defensorami w lidze”

Z krótkiej rozmowy można się dowiedzieć, czy tęskni za grą w NBA, przeciwko komu grało się mu najlepiej, jak wyglądałaby jego gra w dzisiejszej NBA, nieco więcej o swojej przyjaźni z Birdem oraz wielu innych sprawach. Warto sprawdzić.

Poprzedni artykuł5 na 5: MVP, rewelacje sezonu i Perły League Passa
Następny artykułJohn Wall był zaskoczony wymianą do Houston Rockets