Paul Millsap zostaje w Denver Nuggets

0

Denver Nuggets stracili już w tym offseason Jerami Granta i Masona Plumlee, dlatego nowy kontrakt z Paulem Millsapem stał się dla nich priorytetem na resztę free agency. Obie strony doszły do porozumienia po kilkunastu godzinach i teraz dzięki informacjom przekazanym przez Shamsa Charanię z The Athletic dowiedzieliśmy się o rocznym kontrakcie dla 36-latka. Umowa opiewa na kwotę 10 milionów dolarów:

W sezonie 19/20 Millsap grał swoje najmniejsze minuty od czasów sezonu 07/08, ale nadal pozostawał w nich efektywny i przydatny dla Nuggets. W 48 startach notował średnio 11,6 punktu, 5,7 zbiórki i 1,6 asysty w 24 minuty gry.

Millsapem była zainteresowana połowa ligi, a w ostatnich godzinach najczęściej mówiło się o nim w kontekście dołączenia do Boston Celtics. Wybór Nuggets podyktowany był jednak względami rodzinnymi, gdyż Millsap nie chciał wyprowadzki swojej rodziny z Denver, gdzie mieszkają już od 2017 roku.

Kolejnym ruchem Nuggets jest natomiast wycofanie oferty kwalifikacyjnej ($2.5mln) dla Torreya Craiga, co oznacza, że staje się on niezastrzeżonym wolnym agentem. W Denver cenią Craiga, ale po prostu brakuje im już wolnych miejsc w składzie.

Poprzedni artykułRajon Rondo zasili szeregi Atlanta Hawks
Następny artykułCarmelo Anthony ponownie związał się z Blazers