Wymiana: Jrue Holiday w Milwaukee Bucks

15

Giannis Antetokounmpo zapewnia, że może zostać w Milwaukee na długie lata, jeśli tylko Bucks będą podejmowali odpowiednie decyzje, tworząc skład umożliwiający drużynie walkę o mistrzostwo. Bucks tymczasem starają się przekonać go, że tak właśnie będzie, dlatego od czasu rozczarowującego końca playoffów aktywnie szukali możliwości wzmocnienia i teraz sfinalizowali duży transfer.

Porozumieli się z New Orleans Pelicans zdobywając Jrue Holidaya, będącego jednym z najlepszych dostępnych obecnie zawodników na rynku i zarazem dużym upgrade’em w stosunku do Erica Bledsoe, który opuszcza Milwaukee. Pelicans dostają też George’a Hilla i duży pakiet picków.

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących tych picków, ale mają to być trzy wybory w pierwszej rundzie draftu (włączając w to nr 24 w jutrzejszym naborze), a także dwa prawa do zamiany picków.

Update:

Czy pozyskanie Holidaya wystarczy, żeby przekonać Giannisa do podpisania przedłużenia kontraktu?

Poprzedni artykułRockets rozpoczęli wyprzedaż składu? Oddali Roberta Covingtona do Portland
Następny artykułKolejna wymiana Bucks: pozyskali Bogdana Bogdanovica w sign-and-trade

15 KOMENTARZE

 1. Co do samego transferu to naprawdę bardzo fajne te wzmocnienia.

  Holiday+Bogdanovic to jest duży upgrade. Cena trochę wysoka za Holidaya (mam na myśli picki i ilość), ale cóż Bucks muszą pójść all-in i podjąć ryzyko.

  S5 wygląda zacnie:
  Jrue-Bogdan-Khris-Giannis-Brook.
  Uzupełnić ławkę fajnymi weteranami i można próbować kolejny raz atakować tytuł.

  Lubię to: 10
  • Dokładnie, w mojej opinii też po prostu dobry deal dla Bucks, w miarę równy. Ciężko jest mi doszukać się tutaj przewagi uzyskanej przez New Orleans, obie drużyny dostały to czego chciały więc jak już to win-win.

   Lubię to: 5
 2. Według mnie wszystko zależy od Giannisa: jak chce udupić organizację to ta wymiana to gwóźdź do trumny, a jak chce zostać i podpisać kontrakt, to to jest dobre wzmocnienie składu. Tak czy siak cena wysoka, Griffin potrafi wykorzystać drużyny na musiku.
  Także Bucks idą na całość w model Super gwiazda i 3 all starów ( z Boganovićem). Fajnie, że coś innego i oby Giannis podpisał (został Dirkiem Milwaukee ) i zdrowie dopisało.

  Lubię to: 14
 3. Jeśli z tych 3 pickow pierwszej rundy:
  – jeden z nich to nr 24 w bieżącym drafcie
  – drugi to pick w przyszłym roku w którym wypadnie w okolicach 25-30
  to okazuje się, że to nie musi być tak mega kosztowny transfer

  Zwłaszcza jeśli Giannis podpisze dzieki temu przedłużenie. I wtedy nawet jeśli zechce odejść po roku, to Bucks nie zostaną z niczym.

  Lubię to: 9
 4. To co Bucks oddali w wymianie za 1 rok Holidaya, to jest rozbój. Trochę odrobili w dealu Bogdanovicia.

  Ale moim zdaniem to jest za mało, jeśli Giannis nadal w playoffach będzie taką pipą.

  Lubię to: 3
  • Pipą to w PO był Bledsoe, Giannisowi ewidentnie brakowało playmakingu wokół siebie, teraz mając tą dwójkę którą pozyskali będzie można ustawiać Antka bardziej off-ball. On powinien z piłką biegać tylko w kontrze i pierwszej części akcji, potem w ataku pozycyjnym albo w post albo w picka, jako stawiający, radziej kozłujący. Ciekawe tylko czy Bud to wszystko uniesie, ale w ten sposób mogą zmaksymalizować swój potencjał.

   Lubię to: 12