Nets dodali do składu Imana Shumperta

2

Iman Shumpert długo pozostawał bez kontraktu, ale wreszcie znalazł dla siebie miejsce i podpisał umowę z Brooklyn Nets, którzy skorzystali z możliwości dodania 16-tego zawodnika do składu pod nieobecność zawieszonego Wilsona Chandlera.

Wydaje się, że ten ruch jest potwierdzeniem obaw o dłuższą nieobecność kontuzjowanego Carisa LeVerta. Shumpert poprawi głębię na obwodzie.

Znowu będzie w jednej drużynie z Kyrie’m Irvingiem, z którym razem zdobyli mistrzostwo w 2016 roku i który podobno już w wakacje lobbował za jego zatrudnieniem.

29-letni Shumpert miał bardzo dobrą pierwszą część sezonu 2018/19, kiedy był starterem zaskakujących Sacramento Kings. Zdobywał wtedy średnio 8.9 punktów trafiając 36.6% trójek. Przed trade deadline został przehandlowany do Houston Rockets, gdzie miał pomóc w walce o tytuł, ale zaczęły dokuczać mu problemy zdrowotne i spisywał się dużo gorzej.

Teraz będzie miał szasnę przypomnieć o swojej wartości do czasu zakończenia kary Chandlera (zostało jeszcze 15 meczów). Potem Nets będą musieli zwolnić Shumperta lub kogoś innego, żeby ograniczyć liczbę zawodników do 15.

Poprzedni artykułDniówka: Plaga kontuzji
Następny artykułOrlando Magic zainteresowani DeMarem DeRozanem

2 KOMENTARZE