Kajzerek: Billy z Kosciusko

2
billy ray bates
AP Photo

Mógł być LeBronem Jamesem swoich czasów i miał wszystko, by odnieść w NBA sukces na historyczną skalę. Zasilił jednak grono tych, którzy swój złoty róg przepili. Billy Ray Bates wyszedł z pokolenia czarnoskórych graczy, którzy swoją przewagą fizyczną i talentem na nowo pisali reguł gry w koszykówkę. O tym jak niesprawiedliwy scenariusz potrafi napisać życie przekonał się bardzo szybko.

Urodził się 31 maja 1956 roku w mieście nazwanym na cześć Tadeusza Kościuszko, który walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Był synem połowników, ludzi uprawiających cudze pole i zarabiających w ten sposób na życie. Jego ojciec zmarł, gdy Billy miał 7 lat. Postanowił, że pomoże matce w pracy i będzie oszczędzał pieniądze na obręcz, którą powiesi przed domem. Po kilku tygodniach mógł oddać pierwszy rzut. Zamiast niego zrobił to jego brat, Billy miał ośmioro rodzeństwa. Piłka przecięła siatkę i spadła prosto na wystający ze śmieci gwóźdź. Na nową pracował kolejnych kilka tygodni.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSitarz: Jak dobrze, że Jimmy Butler i Miami Heat trafili na siebie
Następny artykułLeBron nie ma zamiaru korzystać z load management

2 KOMENTARZE