Stephen Curry złamał rękę w meczu z Phoenix Suns

6

Wielu sympatyków Golden State Warriors po kiepskim starcie sezonu w wykonaniu swojej drużyny było przekonanych, że Dubs zdążą się rozkręcić i z biegiem czasu odnajdą swój rytm. Niestety informacje płynące do nas po dzisiejszym spotkaniu przeciwko Phoenix Suns wyglądają dla Wojowników bardzo kiepsko.

Lider drużyny Stephen Curry doznał urazu nadgarstka w trzeciej kwarcie meczu, kiedy próbując zdobyć punkty spod kosza zderzył się z centrem Suns Aronem Baynesem. 31-latek nie był w stanie oddać przyznanych mu rzutów osobistych, ani dalej kontynuować gry. Marcus Thompson z The Athletic jako pierwszy doniósł o tym, że Curry doznał złamania w lewej dłoni – kilkadziesiąt minut później Warriors potwierdzili te doniesienia:

Bez dodatkowych badań nie wiadomo oczywiście jak długa przerwa od gry będzie czekać byłego MVP. Po określeniu stopnia złamania będzie można zadecydować czy konieczna jest interwencja chirurgiczna, ale pewne jest, że rozgrywającego czeka dłuższa przerwa od gry. Warriors przegrali z Phoenix Suns 110-121…