Raptors przedłużyli kontrakt z człowiekiem od „load management”

2

Toronto Raptors nie poprzestali na przedłużeniach dla Kyle’a Lowry’ego i Pascala Siakama. Wczoraj poinformowali o podpisaniu nowej umowy z kolejną kluczową postacią swojej drużyny. Tym razem nie jest to jednak zawodnik, a odpowiedzialny za zdrowie i przygotowanie graczy Alex McKechnie. Obecnie znany przede wszystkim jako twórca „load management”.

McKechnie nie tylko otrzymał przedłużenie, ale również awans na stanowisko wiceprezydenta.

W poprzednim sezonie był odpowiedzialny za przywrócenie Kawhia Leonarda do zdrowia po wcześniejszych straconych rozgrywkach, a częścią tego procesu było słynne „load management” (Leonard odpoczywał łącznie w 20 meczach), które szybko podchwyciły też inne drużyny. Natomiast w playoffach pomógł utrzymać Kawhia w grze mimo jego kłopotów z kolanem.

„Load management” sprawiło, że szerokie grono fanów NBA poznało nazwisko McKechnie’ego, ale w lidze już od wielu lat jest uznawany za jednego z absolutnie najlepszych specjalistów zajmujących się zdrowiem, rehabilitacją i kondycją zawodników. Jego pierwszym głośnym sukcesem było wyleczenie urazu brzucha Shaquille’a O’Neala pod koniec lat 90-tych. Potem został zatrudniony przez Los Angeles Lakers. Spędził tam 11 lata i dbając o zdrowie zawodników miał swój udział w pięciu mistrzowskich tytułach. Podczas lokautu w 2011 roku jego kontrakt z Lakers się zakończył, a drużyna zarządzana przez niekompetentnego Jima Bussa nie zadbała o to, żeby go zatrzymać. Wtedy właśnie McKechnie przeniósł się do zespołu z Toronto.

Poprzedni artykułNets zaniepokojeni huśtawkami nastroju Kyriego Irvinga
Następny artykułWake-Up: Kyrie już świruje! Fultz nadchodzi? Statement Game Dallas, Trae skręcił kostkę

2 KOMENTARZE