Nets zaniepokojeni huśtawkami nastroju Kyriego Irvinga

9

Nie od dzisiaj wiadomo, że Kyrie Irving ma raczej ciężki charakter i na przestrzeni swojej kariery dał się poznać nie tylko ze swoich wypowiedzi na temat „Teorii Płaskoziemców” ale również z mocnych komentarzy pod adresem kolegów. Problemy Kyrie miał chociażby rok temu w Boston Celtics, gdzie wytykał młodym kolegom niedojrzałość i wielu zarzucało mu duży wpływ na kiepską atmosferę w drużynie

Wygląda na to, że zła fama będzie ciągnęła się za Irvingiem dalej, ponieważ Jackie MacMullan z ESPN w swoim ostatnim tekście napisała o tym, że w Nets podobno rośnie zaniepokojenie spowodowane „huśtawkami nastrojów” rozgrywającego:

Kiedy Irving zapada w ten stan to zamyka się w sobie. Nie ma wtedy z nim kontaktu. Nie chce rozmawiać ze sztabem szkoleniowym, managementem, ani z kolegami z drużyny. Źródło z otoczenia drużyny przekazało informację, że jedna tego typu sytuacja miała miejsce podczas podróży Nets do Chin w wakacje, wszyscy zastanawiali się co tak naprawdę dzieje się z ich nowym kolegą.

Trener Kenny Atkinson zdążył już zaprzeczyć doniesieniom MacMullan nazywając je kłamstwami i przekonywał, że w managemencie ekipy Siatek nie ma żadnych obaw o psychikę Kyriego. Swoje wsparcie dla rozgrywającego okazali również Kevin Durant, DeAndre Jordan i Spencer Dinwiddie, którzy jednogłośnie przyznali, że Kyrie jest dobrym głosem w szatni i fantastycznym kolegą z drużyny – Durant miał jednak na ten temat bardzo ciekawy komentarz:

Ja patrzę na Kyriego jak na artystę. Czasami trzeba go zostawić samego. To mu pomaga bo i tak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego co potrafi zrobić każdej nocy na parkiecie, ponieważ bardzo zależy mu na koszykówce.

Poprzedni artykułMike D’Antoni nie ma problemu z pracą w ostatnim roku kontraktu
Następny artykułRaptors przedłużyli kontrakt z człowiekiem od „load management”

9 KOMENTARZE