Fantasy 6G: Ligi 6G, zasady, prognozy [DUŻY UPDATE]

6

Ligi ruszyły więc wiszę wam projekcje. W tym roku trochę zmieniamy format tego co i jak o ligach będę pisał. Jeśli mam przeżyć nie mogę wchodzić głęboko w analizę potrzeb 17 zespołu z czwartej Okręgówki. Więc dostaniecie projekcje, kilka słów ogólnych o każdej lidze i dalej dalej dalej, pędzimy, bo dzisiaj mam nadzieję skończyć też kolejny tekst.

Wszystkie projekcje pochodzą z aplikacji „Directions” na stronie FB-Ninja i jest to jedno z wielu dostępnych tam narzędzi. Będę się często do tych narzędzi odwoływał nie tylko dlatego, że biorę udział w rozwoju strony, ale też przez to że samemu mając w tym sezonie 6 lig w których gram i 9 pod opieką, często potrzebuję pójść na skróty i sobie trochę pomóc. Myślę, że mając zagregowane dane dotyczące graczy fantasy i dobre narzędzia do pobierania informacji z tej bazy danych, warto z takiej pomocy korzystać.

I teraz coś o wczorajszym tekście – tym tekście który pojawił się i zniknął. Użyłem do przewidywania lig danych z tego sezonu up-to date, zamiast moich projekcji. Głupio wyszło. W konsekwencji dotychczasowi liderzy musieli poczuć się bardzo dobrze, a drużyny mocne notujące fluke musiały być oburzone. Sam też w każdej lidze musiałem pisać o tym, że drużyna która jest faworytem jakimś cudem w tabelce wyświetla się na 14 miejscu. Nie powiem, że czułem się mądrze. Teraz powinno być dużo lepiej… Choć część ligową tekstu musiałem napisać od nowa.

Może powinienem był ominąć akapit wyżej i udawać mądralę, któremu magicznie pozmieniały się tabelki i oczywiście, że to jest normalne głupcze, jak nie rozumiesz to nie zabawa dla Ciebie. Ale nie czuję takiego podejścia – jest błąd, ktoś, jeden ktoś, drugi ktoś i nawet trzeci ktoś, zwrócili mi uwagę że wyszło idiotycznie, każdemu z ktosiów dziękuję, to sprawdzam, naprawiam i jedziemy dalej, wszyscy lepsi i mądrzejsi o nowe doświadczenie. Mam wrażenie, że w ten sposób i Ty i ja będziemy lepsi w tę grę, a także moja praca na FB-Ninja będzie wyglądać lepiej i będzie bardziej przydatna, jeśli, no wiesz, nie będzie wyglądać idiotycznie przez generowanie przewidywanego FG% jakiejś drużyny na poziomie 37%.

Ostateczny system rozgrywek

Same ligi w tym sezonie wyszły nam naprawdę imponująco.

Mamy trzy poziomy rozgrywek

Superligę – 20 najlepszych zespołów w rozgrywkach

Pierwsze ligi – 55 zespołów aspirujących do poziomu wyżej, podzielonych na 3 ligi.

Okręgówki – 100 zespołów podzielonych na 5 lig – nasza baza i pierwszy poziom drabinki do pokonania.

!!! Łącznie daje to aż 175 zespołów w 9 ligach !!!

Porażająca liczba.

Awanse i spadki:

Z Superligi spada po sezonie 9 najgorszych zespołów.

Z Pierwszych lig awansują po 3 najlepsze.

Z Pierwszych lig spada łącznie 25 zespołów. Z lig 20-drużynowych po 9, z ligi 15-drużynowej 7.

Z Okręgówek awansuje po 6 najlepszych zespołów.

Biorąc pod uwagę doświadczenia z tegorocznej organizacji gdzie jedyni poważni maruderzy pojawili się w Pierwszych ligach, przez co jedyna nie-20 zespołowa liga jest na tym poziomie – drużyny z miejsc 7 i 8 w Okręgówkach trafią na listę rezerwową do Pierwszych lig, z której będę czerpał jeśli za rok sytuacja się powtórzy i będą na tym poziomie braki. To samo dotyczy zespołów z 4. miejsc w Pierwszych ligach – trafiają na listę rezerwową do Superligi.

Raczej nie przewiduję dokładania kolejnej Pierwszej ligi, chyba że za rok ilość zgłoszeń wyraźnie przekroczy 200.

Nagrody:

Dla zwycięzcy każdej ligi oprócz awansu i chwały (w Superlidze tylko chwały) przewidujemy nagrody – zaklepane już są abonamenty od FB – Ninja, każdy wart co najmniej 30$, możliwe są też kolejne rzeczy od Redakcji. W Superlidze nagrody dostanie całe podium. Ligi Szóstego Gracza to mogą być jedyne darmowe ligi w tym kraju w których dostaje się nagrody rzeczowe. To rzadka rzecz nie tylko u nas, a ogólnie na świecie. Hip hip hurra dla Szóstego Gracza!

Prognoza wyników lig.

Poniżej projekcje zrobione na dzień 26.10.2019 – czyli już po starcie sezonu, stąd mogą się nieco różnić od tego co widzieliście w Draft Toolu / Directions jeśli korzystaliście z FB – Ninja w trakcie draftu. Myślę, że na bieżąco usprawniając projekcje dla graczy wraz z rozwojem sezonu, mogę taką prognozę zbiorczą wrzucać raz na miesiąc na Szóstego Gracza.

Same projekcje tutaj:
Projekcje

Okręgówka 13 – wąż:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: W pierwotnej wersji tekstu, już tutaj powinny były mi się zapalić lampki alarmowe wobec braku Back 2 Back na 1. miejscu w prognozie. To oczywisty faworyt ligi.

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: NH Beavers – jedna z niewielu drużyn mogących zagrozić liderowi, Beton Bananen – dziwny team, bardzo mocny core, ale wszystko zależy od zawodników 6-13 w rotacji, tu range jest między 2 a 20 miejscem w lidze.

Co przykuło uwagę: KAT dopiero z numerem 6., Doncic aż z 17., Bam dopiero z 60., Bryant z 67., Lowry 73.

Okręgówka 14 – aukcja:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Jeśli przy poprzedniej lidze powinny mi świecić lampki alarmowe, tak tu wobec braku Evitacare na 1. powinny już były wyć syreny. To jest jego liga do przegrania.

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: WWA 48 22 – zaczął od znakomitej wymiany, Wojtek Kedziora, Boston Finest, McLovin – jedna wymiana, plus ruchy na FA od walki o awans

Co przykuło uwagę: Afrykańsko-imigrancka drużyna Maćka Kwiatkowskiego, dość wysokie ceny w drugiej części draftu, Giannis jako najdroższy gracz w drafcie.

Okręgówka 17 – wąż:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Kasztany

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: Pobite Gary – spore szanse na podium, Magpies, Yellowblues Team, baronscyz – prognoza na podium ale szansa nawet na wygraną

Co przykuło uwagę: Bardzo kontrowersyjne wymiany z udziałem Komisarza, Giannis z 1., Westbrook z 14.

Okręgówka 20 – aukcja:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Barca Team i 5 innych drużyn – Barca wygląda świetnie i ryzykownie zdrowotnie

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: Bad Madafakas, Puffins Wrocław, Planetarianie 6G

Co przykuło uwagę: Bardzo wyrównana czołówka, kwestia zwycięstwa jest całkiem otwarta, wysokie średnie ceny na start i sporo promocji w drugiej części draftu, np. Love za 22, Valanciunas za 22, Gallinari 14, SGA 23, Oubre 14, Danny Green 6

Okręgówka 21 – wąż:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Dunder Muffin i No Socks, Cincinnati Ninjas wyglądają lekko podejrzanie, zwłaszcza zdrowotnie.

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: No Socks, Szpadyzor Crew, Rotowirus, Sons of the Guns, GOAT

Co przykuło uwagę: Gobert z 7., Fox z 26., DeAndre Jordan 44. (!), wybory 112-115: Wright, Looney, Powell, Dedmon

Pierwsza 13 – 15 zespołów:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Jedwabne Strzały

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: God of Thunder, Torquemada, ozee90,

Co przykuło uwagę: Bardzo drogi jak na 15 drużynową ligę Giannis – 87$, dość drodzy LeBron James – 62$ i Luka Doncic – 44$, ceny w topie prawie identyczne jak w 20 drużynowych ligach, momentami nawet wyższe

Pierwsza 17 – 20 zespołów:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Nieznacznie DrunX, prognozowani na pierwsze miejsce 148$ Wigginsa są bardzo niepewni zdrowotnie

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: DrunX, Chyzwiarki, qumawan, Rysie Wrocław

Co przykuło uwagę: Niezła drużyna – KIK ZST była bardzo mocna oparta na Aytonie i jego wykluczenie zrzuciło ją kilkadziesiąt punktów w dół, qumawan to drużyna która w projekcjach może być bardzo wysoko lub bardzo nisko – jest cała złożona z kontrowersyjnych, boom or bust graczy – ale świetnie i tanio wyjął za 23$ licytowanego już jako trzeciego SGA, relatywnie wysokie ceny top40 graczy i co za tym idzie sympatyczne dla przedziału 40-120.

Pierwsza 21 – 20 zespołów:

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Minimalnie Krówka, ale w czołówce jest potężny tłok, z 5-6 kandydatami do wygranej.

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: Manny Emha, Dobra zmiana, Big Fundamental, Lej Mi Pół

Co przykuło uwagę: Bardzo wyrównana liga + Nietypowa kolejność licytacji, tani Drummond – 37$, tani Ja Morant – 10$, koszmarna cena Evana Fourniera – 35$ – efekt zbyt długiego kiszenia kasy przez Trubadurów

Superliga

Pełne wyniki – Tutaj

Draft wyniki – Tutaj

Faworyt: Wyższy poziom, więc liga bardzo wyrównana, szlachectwo w końcu zobowiązuje – dałbym siebie jako minimalnego faworyta, zaraz obok Only Defense i Poważnych Żuków, z 5-6 drużynową grupą pościgową, która łatwo może nas zjeść.

Drużyny które mogą pobić łatwo projekcję: Fluber, Niepełnosprytni i Only Defense. Ta trzecia drużyna byłaby wręcz faworytem ligi, gdyby nie fakt, że jej fundamentem jest 40 letnia twarz programu antynarkotykowego, DeAndre Ayton. Bez jego 25 spotkań, sprawa faworyta ligi jest otwarta.

Co przykuło uwagę: Bardzo solidny poziom draftu – im wyższy poziom tym wyższe ceny dla top graczy i mniej przepłacania zawodników spoza Top100. Tu pod tym względem było bardzo mocno i taniej chodzili tylko gracze z wyraźnymi dziurami w swojej grze tacy jak Ben Simmons, Luka Doncic, Clint Capela, a ceny za wartościowe statystyki trzymały się na wysokim poziomie nawet w dalszej części draftu. Super!

Poprzedni artykułF.Vogel: „Nie wykluczamy powrotu DeMarcusa Cousinsa w tym sezonie”
Następny artykułWake-Up: Pelicans już 0-4, a na Wschodzie tylko Sixers niepokonani

6 KOMENTARZE

  1. ale sprowadzenie na ziemie…z 6ego na 14…eee tam w zeszłym roku miałem być 11 a skończyło się na 4 :) poza tym jeśli to ma się tak zgadzać jak to, że Harrell będzie miał mniej rzutów to…who knows.

    Lubię to: 3