Kerr: „Mało prawdopodobne, aby Klay Thompson zagrał w tym sezonie”

0

Klay Thompson zmaga się z rehabilitacją zerwanego w czerwcu ACL’a i Golden State Warriors oficjalnie wykluczyli możliwość jego powrotu przynajmniej do lutowej przerwy na All-Star Game. Kilkukrotnie pojawiały się doniesienia o tym, że Klay może wrócić do gry zaraz po meczu gwiazd i choć sam zawodnik raczej nie zabierał głosu w tej sprawie, to znając jego chęć walki i samozaparcie wielu komentatorów wierzyło w to, że Thompson pomoże Warriors jeszcze przed playoffami.

W innym tonie wypowiada się natomiast trener Dubs Steve Kerr, który w sprawie powrotu swojego super-strzelca ma dużo wątpliwości:

Trzeba na to spojrzeć realistycznie. Miałem zerwanego ACL’a w college’u i opuściłem cały sezon. Ogólnie rzecz biorąc tego typu kontuzja to dla koszykarza pełen rok przerwy i jeżeli bierzemy pod uwagę taki scenariusz dla Klaya, to oznacza tylko tyle, że nie wróci w tym sezonie.

Zostawiliśmy otwarte drzwi dla niego, tak na wszelki wypadek gdyby rehabilitacja przeszła lepiej niż powinna. Prawda jest jednak taka, że 1 kwietnia minie dopiero dziewięć miesięcy od operacji..

Poprzedni artykułDniówka: Zaczynamy! Pierwsze mecze sezonu NBA 2019/20
Następny artykułWake-Up: Nim wstanie świt Fred VanVleet, przerwa Blake’a, Clippers pokonali Lakers