Jaylen Brown porozumiał się z Celtics w sprawie przedłużenia kontraktu

4

Kilka dni temu Jaylen Brown odrzucił propozycję czteroletniego kontraktu od Boston Celtics – na stole leżało wtedy 80 milionów dolarów. Zawodnik tłumaczył wtedy, że jest materiałem na prawdziwą gwiazdę, dlatego oczekuje większej ilości gotówki i ostatecznie udało mu się dopiąć swego. Najnowsze doniesienia niezawodnego Adriana Wojnarowskiego z ESPN wskazują na to, że Brown porozumiał się z Celtics w sprawie czteroletniego przedłużenia, które zapewni mu 115 milionów dolarów:

Według Chrisa Haynesa z Yahoo! Sports, gwarantowana wartość kontraktu wynosi 103 miliony dolarów, podczas gdy kolejne 12 milionów może otrzymać w bonusach.

Haynes dodaje też, że przedłużenie nie zawiera żadnych opcji na ostatni rok obowiązywania umowy. Przedłużenie wejdzie w życie po zakończeniu sezonu 19/20.

Dla Celtics przedłużenie z debiutantem wybranym przez nich w Drafcie to pierwsza tego typu umowa od roku 2009, kiedy to rookie scale extension podpisał Rajon Rondo.

Poprzedni artykułBuddy Hield podpisał przedłużenie z Sacramento Kings
Następny artykułDomantas Sabonis podpisuje przedłużenie kontraktu z Pacers

4 KOMENTARZE

  1. Ot tak dołożyli 35 milionów i kontrakt na 115, wiedząc że nie będzie za dużo drużyn mogących mu dać 80 milionów w przyszłym roku. Jestem zaskoczony i oby zaczął od tego sezonu grać na miarę tej kasy, a nie od kiedy zacznie obowiązywać ten kontrakt, lub wcale :)

    Lubię to: 4
      • Nie do końca, na wakacjach będą Hawks, będa Szerszenie, i praktycznie zero wolnych agentów, wtedy mogą rzucić maks kontrakt, podobny jak Hayward miał gdy go Jazz sami nie chcieli podpisać, czyli np 3+1 z opcją zawodnika. Imo za dużo zielonych, ale albo się sprawdzi i wtedy cacy, albo C’s wreszcie będą mieli kontrakt do wymian, nawet jeśli Brown będzie grał jak średniak to i tak za rok będzie nadal młody i może zainteresować np OKC.

        Lubię to: 3