Bradley Beal podpisał przedłużenie z Washington Wizards

2

W ostatnich dniach wiele mówiło się o przedłużeniach kontraktów, ale najczęściej w tym kontekście wymieniano nazwiska Jaylena Browna, Buddy’ego Hielda czy Bogdana Bogdanovica. Tymczasem nieco zaskakująco z najnowszymi doniesieniami przebił się milczący ostatnio Adrian Wojnarowski z ESPN.

Według Woja Bradley Beal i Washington Wizards porozumieli się w sprawie dwuletniego przedłużenia kontraktu i właśnie ta wiadomość skradnie dzisiejsze nagłówki w serwisach poświęconych NBA:

Dwa dodatkowe lata kontraktu gwiazdora Czarodziejów będą warte 72 miliony dolarów. Beal ma przed sobą jeszcze dwa lata ważnej umowy co oznacza, że z Wizards związany będzie do 2023 roku – ostatni rok kontraktu to opcja zawodnika. Jeżeli Beal zrezygnuje z tej opcji, to ze względu na staż w NBA będzie mógł w 2022 roku podpisać z Wizards nową pięcioletnią umowę o wartości nawet 226 milionów dolarów.

Propozycja przedłużenia od Wizards leżała na stole jeszcze od wakacji, ale Beal bardzo długo był niezdecydowany i na ten najważniejszy w swojej karierze ruch zdecydował się tak naprawdę na ostatniej prostej, ponieważ 21 października przypadał deadline na podpisanie przedłużenia.

Wybrany przez Wizards z trzecim numerem w Drafcie 2013 Beal to w związku z kontuzją Johna Walla niekwestionowany lider drużyny. Poprzedni sezon był dla 26-latka najlepszym w karierze. Rozegrał wszystkie 82 mecze i notował w nich 25,6 punktów, 4,5 zbiórki i 5,5 asysty – wszystkie statystyki na poziomie career-high.

Poprzedni artykułFantasy 6G: Hype is real! (?)
Następny artykułLuol Deng ogłosił zakończenie kariery zawodniczej

2 KOMENTARZE