Kyle Lowry uzgodnił roczne przedłużenie kontraktu z Raptors

1

Kyle Lowry wszedł w ostatni rok swojego kontraktu, dlatego przez całe wakacje dużo było dyskusji o jego przyszłości i sugestii, że w trakcie sezonu może zostać wytransferowany, ale teraz temat został zamknięty. Adrian Wojnarowski właśnie doniósł, że mistrz Lowry zostaje w Toronto. Przynajmniej jeszcze na jakiś czas, ponieważ uzgodnił warunki rocznego przedłużenia z Toronto Raptors za $31 milionów.

W nadchodzącym sezonie 33-letni Lowry zarobi $33.3mln, natomiast przedłużenie będzie obowiązywało w 2020/21. To oznacza, że kolejny gracz znika z tej bardzo słabej klasy wolnych agentów 2020. Oznacz to również, że przestanie on być teraz opcją do przehandlowania jako schodzący kontrakt.

Masai Ujiri podczas Media Day mówił, że Lowry zapracował sobie na „legacy status” i teraz Raptors potwierdzili to tym przedłużeniem. Wynagrodzili swojego gwiazdora za pomoc w zdobyciu mistrzostwa, ale równocześnie zadbali o przyszłą elastyczność, nie pakując się w długi kontrakt, który mógłby ograniczyć ich pole manewru. Ta umowa jednak zmniejszy ich możliwości na przyszłorocznym rynku wolnych agentów. Nadal mogą mieć sporo wolnych pieniędzy (około $28mln), ale to jeszcze może się zmienić, ponieważ prowadzą również rozmowy na temat przedłużenia debiutanckiej umowy Pascala Siakama.

Lowry gra w Toronto od siedmiu lat, w pięciu sezonach z rzędu był All-Starem, w ostatnich rozgrywkach zaliczał najlepsze w karierze 8.7 asyst, natomiast w Finałach NBA miał średnio 16.2 punktów, 4 zbiórki i 7.2 asyst.

Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (811): Definiujące tejki
Następny artykułFantasy 6G – Ruszamy z ligami (Są jeszcze miejsca!)

1 KOMENTARZ