Nikola Jokić nie myśli o indywidualnych nagrodach

0

Nikola Jokić po świetnym indywidualnym sezonie 18-19 jest stawiany jako jeden z kandydatów do nagrody MVP w kolejnych rozgrywkach. Denver Nuggets są natomiast wymieniani jako jedna z drużyn, które mogą powalczyć o pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej i to właśnie na tym, a nie na indywidualnych nagrodach Jokić chce skupić się jako lider drużyny:

Indywidualne nagrody to coś, co pojawia się kiedy grasz dobrze, ale jednocześnie wygrywasz. Tak mi się wydaje, bo to nie jest najważniejsza rzecz, na której mi zależy. Ciężko pracuję po to, żeby wygrywać, bo to ma dla mnie najistotniejsze, cała reszta to dodatek.

W poprzednich rozgrywkach Jokić notował linijkę statystyczną, która w innych sezonach faktycznie mogłaby wyglądać jak statystyki MVP. Wybrany z 41 numerem w Drafcie 2014 Serb zaliczał 20,1 punktów, 10,8 zbiórki, 7,3 asysty i 1,5 przechwytu na mecz, jednak nawet jego świetne występy w playoffach nie przełożyły się na sukces drużynowy i Nuggets w drugiej rundzie playoff musieli uznać wyższość Portland Trail Blazers.

Poprzedni artykułSacramento Kings zainteresowani Stevenem Adamsem
Następny artykułTypy na sezon 2019/20: Los Angeles Lakers