Jaylen Brown spokojnie podchodzi do sprawy przedłużenia kontraktu z Celtics

0

Jaylen Brown ma przed sobą jeszcze tylko rok ważnej umowy z Boston Celtics, jednak niewiele można usłyszeć na temat ewentualnego przedłużenia dla młodego zawodnika. Sam Brown wyznał, że rozmowy w tej sprawie powoli się klarują, ale jednocześnie zaznaczył, że wie jak bardzo rozsądnie i cierpliwie Celtics podchodzą do spraw tak dużej wagi:

Jestem wśród tych ludzi już od trzech lat. Wiem, że przechodzą przez zaplanowany proces. Lubią dać sobie trochę czasu. Nie ma przecież pośpiechu. Zdecydują tak lub inaczej i każda z tych decyzji będzie dla mnie do zaakceptowania.

Najwidoczniej Brown dopuszcza do siebie myśl, że Celtics ostatecznie nie zaproponują mu nowej umowy, ale na tym etapie ciężko doszukać się większej ilości szczegółów.

Obie strony mają czas do 21 października, aby porozumieć się w sprawie przedłużenia. Jeżeli im się nie uda, to Brown w kolejne wakacje zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. Niektórzy ligowi komentatorzy zauważają, że Celtics mogą chcieć zagrać na zwłokę i pozwolić Brownowi udowodnić w kolejnym sezonie swoją wartość – w 2020 roku i tak w pewnym stopniu będą kontrolować sytuację, ponieważ mogą wyrównać ofertę innego zespołu.

Poprzedni artykułTypy na sezon 2019/20: Utah Jazz
Następny artykułThunder żądali zbyt dużo za Stevena Adamsa