Fantasy 6G: Aukcja

17

W związku z tym że w tym roku w Superlidze, Pierwszych ligach i w co najmniej jednej Okręgówce wprowadzamy aukcję, mam też dla Was po tych aukcjach przewodnik. Oczywiście.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTypy na sezon 2019/20: Dallas Mavericks
Następny artykułJohn Wall zalicza powolny progres w rehabilitacji

17 KOMENTARZE

 1. Powiem wam aukcja jest super nie wiem jak na yahoo ale ma wspen zawsze mieliśmy frajdę :) bo jak się trochę znasz i na żywo lecą komentarze do wyborów albo pomyłek ktoś przez przypadek za dużo da za kogoś to 3 godziny przy drafcie jest super zabawa

  Lubię to: 1
 2. Mam z aukcją tylko dwa problemy:
  – lepsi wygrywają (nie jestem dobry w fantasy) :P
  – aukcja 20 drużyn trwa 5 godzin

  Jasne jak jest fajna ekipa to można sobie przy okazji o życiu pogadać, ale jednak jak zaczynamy o 21 to ogóry będzie dla mnie wybierał automat :)

  Dzięki za świetny tekst.

  Lubię to: 6
  • Nie jest tak źle – w zeszłym sezonie aukcję na 17 drużyn udało się zamknąć w 2,5h, na 20 powinno dotknąć koło 3h przy dobrych ustawieniach.
   W tym sezonie 12 drużyn po 15 graczy poszło nam w mniej niż 2, było blisko 1,5

   Lubię to: 4
 3. Jeśli ktoś się wciągnął i jedna liga mu mało to zapraszam na sznurowadlo.pl. W tym roku więcej graczy niż zazwyczaj z różnych powodów postanowiło opuścić rozgrywki i mamy kilka wolnych slotów do obsadzenia. Można się zapisywać do lig ROTO i H2H z draftem wężykiem (TU: http://forum.sznurowadlo.pl/index.php?/forum/4-draft-typu-w%C4%99%C5%BCyk-snake/) lub draftem aukcyjnym (TU: http://forum.sznurowadlo.pl/index.php?/forum/49-draft-typu-licytacja/)

  Wooden wybacz odrobinę prywaty, ale skoro sam jesteś uczestnikiem to mam nadzieję nie masz nic przeciwko.

  Lubię to: 5
 4. Znakomity tekst, aby jak najwięcej tekstów tematyce fantasy.

  Przy okazji mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w tematyce aukcji. Czy wiecie może gdzie mogę znaleźć projekcie jakie widoczne są w yahoo podczas mock draftów. Chodzi dokładnie o dwie wartości prognozowaną wartość oraz średnią wartość(jak przypuszczam zależną od wielkości ligi). Najlepiej z możliwością importu do excela.
  Na podstawie takich danych chciałbym zbudować własny plan na przyszłe drafty.

  Lubię to: 1
  • Proponuję FB Ninja – jest Free Trial jeśli nie chcesz kupować. (Pobiera też dane z Y o wartości średniej).
   Tam możesz nie tylko użyć moich wartości dla danych ustawień ligi, ale też wartości Y i wszystko wyeksportować do Excela… oraz wgrać swoje wartości części graczy do systemu tworząc swój unikalny ranking.
   Co do Y:
   Wartości Y prognozowanej nie znajdziesz, wrzuca ją dopiero po starcie aukcji z ustawieniami ligi.
   Wartość średnia jest widoczna w zakładce Players na Y w lidze budżetowej (czyli z aukcją) – możesz sobie taką założyć i nikogo nie zapraszać do testów i dla dostępu do danych.
   Możesz też wystartować na Y pusty mock aukcyjny dla danych założeń (z botami zamiast prawdziwych graczy i sobie wtedy zapisać wartości średnie i prognozowane.

   Lubię to: 2
   • Dziękuje bardzo za podpowiedź.
    Cały ubiegły sezon korzystałem z wersji darmowej FB Ninja, ponieważ była dla mnie zdecydowanie bardziej przyjazna niż basketball monster. Możliwe, że w tym sezonie wykorzystam ją w większym zakresie.
    Czy wartość średnia w FB to jest średnia wartość z aukcji dla tej wielkości ligi na Yahoo czy dla wszystkich możliwych lig(rożnej wielkości)?

    Szkoda tylko, że Yahoo nie udostępnienia danych bazowych wprost, które widoczne są w draftach, generalnie wielu niedoświadczonych graczy( w tym ja) podczas m.in mock draftów głównie bazuje tylko na tych danych.

    Lubię to: 1
 5. Wygląda na to że drafty będą co najmniej dwa… Oba z nagrodami i kto się nie załapie na środę będzie miał kolejną szansę w weekend – więc jeśli są kolejni chętni – każdy się załapie, bramy mockowania z 6G stoją dla was otworem

  Lubię to: 2