Jon Horst: „Zaoferujemy Giannisowi super-maxa”

0

Za niespełna dwanaście miesięcy Giannis Antetokounmpo będzie mógł podpisać z Milwaukee Bucks super-maksymalne przedłużenie kontraktu i nikogo nie dziwi to, że ekipa ze stanu Wisconsin zamierza zaproponować MVP ligi ten gigantyczny kontrakt. Generalny Menedżer Bucks Jon Horst już teraz przekonuje, że tak naprawdę liczy się tylko czas, ponieważ gdyby mogli zrobić to w tym roku, to dokonaliby tego bez wahania:

W tym momencie nie możemy negocjować czegokolwiek. Wszystko rozstrzygnie się za rok. Giannis będzie mógł wtedy otrzymać propozycję przedłużenia i w tym samym momencie taka maksymalna oferta z naszej strony zostanie mu przedstawiona.

Według wyliczeń Bobby’ego Marksa z ESPN kontrakt Giannisa może osiągnąć wartość nawet 247 milionów dolarów za pięć lat. Dla Bucks nawet tak duży kontrakt to absolutny no-brainer, ponieważ Antetokounmpo skończy wtedy dopiero 25 lat, a z każdym sezonem jest coraz lepszym zawodnikiem – sky is the limit. Problemem wydaje się tutaj jednak nie oferta, którą Bucks mogą wystosować, a sukcesy które Giannis może osiągnąć z drużyną. Zawodnik niejednokrotnie przekonywał, że zależy mu na mistrzostwie NBA i sukces w nadchodzącym sezonie może się okazać kluczowy dla jego dalszej przyszłości w Milwaukee.

Poprzedni artykułMichael Jordan sprzedaje część udziałów w Charlotte Hornets
Następny artykułMarc Gasol Mistrzem Świata 2019, Ricky Rubio MVP. USA na 7, Polska na 8 miejscu