A.Davis: „Chcę zdobyć nagrodę dla najlepszego obrońcy”

1

Anthony Davis podczas tegorocznego offseason pracuje nad swoim rzutem za trzy i też coraz częściej można usłyszeć, że w nadchodzącym sezonie będzie pierwszą ofensywną bronią Los Angeles Lakers. Sam zainteresowany wyżej niż atak stawia sobie jednak obronę i przekonuje, że to ona będzie kluczem do zwycięstw.

AD znany jest jako bardzo dobry obrońca i w nadchodzącym sezonie ma wszystkich dobitnie o tym przekonać. W rozmowie z Yahoo! Sports Davis wyznał, że chce zdobyć statuetkę Defensive Player of The Year przyznawaną najlepszemu obrońcy:

Chcę zostać DPOY, ponieważ wierzę, że dzięki fantastycznej postawie w obronie, będę najbardziej pomocny dla mojej drużyny. Jeżeli będziemy utrzymywać super obronę każdej nocy, to nie widzę przeszkód w wygrywaniu większości spotkań. Chcę abyśmy razem z LeBronem na koniec sezonu znaleźli się w All-Defensive Teams, a dla siebie pragnę statuetki dla najlepszego defensora – to będzie zwieńczenie udanego sezonu. Chciałbym, abyśmy potrafili zatrzymywać zespoły poniżej 100 punktów i choć będzie to trudne, to dobrze jest czasami postawić przed sobą taki ambitny cel.

Jeżeli skrzydłowemu Jeziorowców dopisze zdrowie, to ma on wszelkie predyspozycje do tego, aby powalczyć o zdobycie nagrody DPOY, jednak drużynowy cel o którym wspomina faktycznie wydaje się bardzo ambitny. W poprzednim sezonie najlepszą defensywę mieli Indiana Pacers, jednak nawet oni zatrzymywali rywali na poziomie 104,7 punktów na mecz.

Poprzedni artykułDetroit Pistons faworytami do podpisania Joe Johnsona
Następny artykułSitarz: Kolejna lekcja, ale gra toczy się dalej

1 KOMENTARZ