Między Rondem a Palmą (802): Portreciści holenderscy

12
fot. zNYKajacy

Dziś w Palmie.

Dziś w Palmie rozmawiamy o Mateuszu Ponitce w NBA, flamandzkim malarstwie i o niedawnym tripie zNYKającego po państwie Holandia. Sprawdzamy temat wycofania żółwich opasek, Top-3 obrazów przechowywanych w Polsce, na czym polega holenderska bezpośredniość i dlaczego Holendrzy są dobrzy w łyżwiarstwie szybkim, a w hokeju na lodzie już nie.

[wpdm_file id=817] 

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSitarz: Ćwierćfinał i królestwo pick-and-rolla
Następny artykułDniówka: Największy upside i zagrożenie. Drużyny z Southeast Division

12 KOMENTARZE

  1. Co do opasek to wydaje mi się prawdopodobna teoria Znyka. Pewnie obu organizacjom (liga i Nike) wycofanie ich było na rękę. Produkt na tyle prosty i łatwy do zrobienia, że pewnie jakoś mega się w sklepach Nike nie sprzedawał, a moda na niego wpływała bardziej na sprzedaż no name zamienników. Więc kruszyć kopie o to w Nike raczej nie chcieli.

    Lubię to: 0
  2. Interesujaca palemka! Tak się złożyło, że mieszkałem w Haarlem przez jakiś czas, a obecnie jestem w Amsterdamie. Faktycznie jest tak, że właściwie każdy mówi po angielsku. Można iść na targ, kupić 3 ziemniaki i sprzedawca opowie nam po angielsku, który nadaje się do smażenia, który na puree, a na koniec, mimo, iż mówimy o targu, za ziemniaki zapłacimy kartą. Jako ciekawostka, to gdzieś przeczytałem, że ponad 90% Holendrów mówi po angielsku, podczas gdy w UK ten współczynnik jest na poziomie niecałych 80% ;) Jeśli chodzi o hokej, dużo bardziej popularny jest hokej na trawie, grają wszyscy, a szczególnie dziewczyny, które są światową potęgą. Na koniec, w kwestii różnic kulturowych i tej holenderskiej bezpośredniości. Akurat pracuje w dużym banku, z ludźmi z całego świata i zdecydowanie Holendrzy wyróżniają się pod tym wzgledem. Nie wiem tylko, czy wynika to z tego o czym mówił Znyk, czy raczej z tego, że sami myślą, że są najmądrzejsi na świecie ;)

    Lubię to: 2