Jayson Tatum doznał kontuzji kostki, opuści co najmniej dwa mecze USA

3

Update: Jak donosi Marc Stein z NY Times, Jayson Tatum będzie pauzował co najmniej pięć dni z powodu kontuzji kostki. Oznacza to, że nie zagra w ostatnim meczu fazy grupowej z Japonią i na pewno opuści także pierwsze spotkanie drugiej rundy.


Reprezentacja USA szczęśliwie uniknęła porażki z Turcją w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata rozgrywanych w Chinach. W ostatnich sekundach udało im się wywalczyć zwycięstwo, jednak niestety okupili to kontuzją jednego ze swoich liderów. Jayson Tatum z Boston Celtics pod koniec dogrywki doznał urazu kostki i parkiet opuszczał kulejąc.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat urazu i choć sam zawodnik potwierdził, ze czuje się już lepiej, to Brian Windhorst z ESPN donosi, że pełne badania odbędą się jutro i dopiero wtedy będzie wiadomo jak długa przerwa od gry czeka 21-latka:

Z udziału w Mistrzostwach Świata zrezygnowało kilkunastu zawodników USA. Najczęstszym motywem była chęć przygotowania się do kolejnego sezonu, jednak wielu wskazywało jako motywację również możliwość doznania kontuzji. Kilkanaście minut po kontuzji Tatum przekazał w wiadomości do Bostonu o tym, że nie powinni martwić się jego urazem, gdyż powinien być gotowy na obóz przedsezonowy drużyny:

Poprzedni artykułDniówka: Największy upside i zagrożenie. Drużyny z Central Division
Następny artykułSitarz: Zgodnie z planem

3 KOMENTARZE