Eric Gordon podpisze przedłużenie kontraktu z Rockets

2

Eric Gordon miał mieć przed sobą contract-year, ale za rok nie znajdzie się w gronie wolnych agentów, ponieważ właśnie uzgodnił warunki 4-letniego przedłużenia umowy z Houston Rockets. Jako pierwszy poinformował o tym Jonathan Feigen z Houston Chronicle:

Nowy kontrakt jest wart $75.6 milionów za cztery lata, choć ostatni rok nie jest gwarantowany. Według Adriana Wojnarowskiego, Gordon otrzyma $20.9mln w 2023/24 jeśli do tego czasu zostanie wybrany do All-Stara Game albo Rockets zdobędą mistrzostwo.

W ostatnim roku obecnej umowy 30-letni Gordon zainkasuje $14mln.

Gordon przeprowadził się do Houston w 2016 i od tamtego czasu jest bardzo ważną postacią drużyny, zdobywając w sumie średnio 16.8 punktów. Jest też jednym z tylko sześciu zawodników w całej lidze, którzy w każdym z trzech ostatnich sezonów trafili ponad 200 trójek. W 2017 został wybrany najlepszym rezerwowym NBA, rok później zajął drugie miejsce w głosowaniu do tej nagrody, po czym w poprzednim sezonie większość meczów rozpoczął w pierwszej piątce.

Warto dodać, że po podpisaniu przedłużenia Gordon nie będzie mógł zostać przehandlowany przez sześć miesięcy, co oznacza, że ma spokój od plotek transferowych przez cały najbliższy sezon, ponieważ ten półroczny okres minie już po trade deadline. Tymczasem jeszcze przed startem offseason był jednym z tych, których Rockets byli gotowi oddać, żeby zrobić miejsce dla Jimmy’ego Butlera.

Rockets mają teraz czterech swoich kluczowych zawodników – James Harden, Russell Westbrook (opcja gracza), Clint Capela i Gordon – podpisanych do 2023 roku.

Poprzedni artykułSitarz: Grupowi rywale. Wenezuela
Następny artykułZaza Pachulia nowym konsultantem w Golden State Warriors

2 KOMENTARZE