Dwight Howard podpisze kontrakt z Los Angeles Lakers

8

Los Angeles Lakers aktywnie poszukiwali centra, który zastąpi kontuzjowanego DeMarcusa Cousinsa i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj udało im się dokonać wyboru. Według najnowszych doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, Dwight Howard uzgodnił warunki buyoutu z Memphis Grizzlies i po opuszczeniu listy waivers planuje podpisać minimalny kontrakt z Jeziorowcami:

Adrian Wojnarowski z ESPN dodaje, że kontrakt Howarda nie będzie gwarantowany:

Howard kilkukrotnie spotkał się z oficjelami Lakers i zdecydowano, że powinien otrzymać szansę. Szansę na to, aby pokazał jak się zmienił. Zawodnicy Lakers byli częścią procesu rekrutacji Howarda, ale kluczową role w jego zakontraktowaniu miał odegrać asystent Jason Kidd.

Howard podobno bardzo dobrze zaprezentował się podczas workoutu, który odbył się w czwartek, pokazując, że jego operowane plecy są już zdrowe. Według Charanii, Howard zaskoczył Lakers pojawiając się po raz pierwszy na ich sali treningowej już w środę. Odbył też emocjonalne spotkanie z Anthony’m Davisem, Rajonem Rondo i JaVale’m McGee, przekonując o tym, że sięgnął dna i zupełnie zmienił swój sposób myślenia. Obiecał, że pokornie przyjmie jakąkolwiek rolę, jaka zostanie mu powierzona. Będzie bronił i walczył o zbiórki.  Jest zdeterminowany, żeby jak najlepiej wykorzystać szasnę walki o mistrzostwo.

W poprzednim sezonie 33-letni Howard rozegrał dla Wizards zaledwie 9 meczów, w których notował przyzwoite 12,8 punktów i 9,4 zbiórki.  Z gry wykluczyła go kontuzja pleców, przez którą w grudniu zmuszony był poddać się operacji. W lipcu Wizards oddali go do Memphis Grizzlies w ramach wymiany C.J. Milesa.

W ramach buyoutu Howard zostawił Grizzlies $2.6mln z kontraktu wartego $5.6mln. To dokładnie tyle, ile może zarobić w Lakers, jeśli utrzyma się w składzie.

Poprzedni artykułGersson Rosas wierzy w Andrew Wigginsa
Następny artykułKris Dunn na wylocie z Chicago Bulls

8 KOMENTARZE

  1. Zrobi dobre wrażenie na treningach, kontrakt zostanie gwarantowany, wytrzyma kilka/naście meczy ale jak sobie uzmysłowi że tylko On ma bronić a reszta ma wywalone na obronę to bardzo szybko rozbolą Go plecy albo coś innego, niestety.

    Lubię to: 5
    • …albo po prostu da wartość w zbiórkach i blokach na średnim poziomie – co byłoby wypełnieniem oferowanego kontraktu – i takiego dramatu nie będzie. Ja nie widzę tegorocznych LAL jako mistrzów ale widzę, że trend żeby wyśmiać każdy ich ruch jest chwilowo w modzie – a oni kompletują skład nie mając w zasadzie nic do zaoferowania. Be patient young Padawans…

      Lubię to: 21