Dniówka: Clippers zdominowali pierwszą, wakacyjną część rywalizacji w LA

0
fot. Scott Varley / Newspix.pl

Bitwa o Los Angeles będzie jedną z największych historii nadchodzącego sezonu. Lakers czy Clippers? LeBron James i Anthony Davis czy Kawhi Leonard i Paul George?

Rywalizacja w Los Angels jeszcze nigdy nie była tak ciekawa. Również dlatego, że wcześniej właściwie jej nie było. Mimo długiej już historii, bo od 1984 roku LA ma dwie drużyny NBA, te derbowe pojedynki nigdy nie były istotnym wydarzeniem w sportowym kalendarzu miasta. Trudno było mówić tu o rywalizacji, kiedy przez bardzo długie lata sięgający po kolejne tytuły Lakers byli poza jakimkolwiek zasięgiem swoich sąsiadów, będących tylko pośmiewiskiem ligi. Natomiast kiedy Clippers wreszcie dołączyli do grona najlepszych drużyn NBA, to Lakers weszli w trudny proces przebudowy. Tylko sześć razy zdarzyło się, że oba zespoły awansowały do playoffów i jeszcze nigdy się w nich nie spotkali. W całej historii bezpośrednich pojedynków 66% zwycięstw należy do Lakers, a ten wskaźnik był jeszcze wyższy zanim role się nie odwróciły, bo w ciągu ostatnich pięciu lat to Clippers dominowali z bilansem 16-4.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Poszukiwania nowego środkowego Lakers
Następny artykułFlesz: W listopadzie Lakers POWINNI być nr 1 Zachodu