Dniówka: Żegnaj, Michaił

2
fot. YouTube

Kilka dni temu Joseph Tsai, posiadający 49% udziałów w Brooklyn Nets, sfinalizował porozumienie w sprawie przejęcia pozostałej części drużyny. Tym samym, stanie się jedynym właścicielem klubu koszykówki, do którego w czasie obecnych wakacji dołączyli Kevin Durant i Kyrie Irving. Cena zakupu całościowego pakietu jest oczywiście rekordowa, a do tego nowy właściciel przejmuje również halę Barclays Center w ramach transakcji szacowanej łącznie na około $3.3 miliarda.

Tsai potrzebuje jeszcze tylko formalnego zatwierdzenia przejęcia drużyny przez władze NBA, co ma nastąpić we wrześniu podczas zebrania Board of Governors. Wtedy oficjalnie zostanie nowym właścicielem Brooklyn Nets, podczas gdy Michaił Prochorow opuści naszą ulubioną ligę. Przez ostatnie lata mogliśmy już nieco zapomnieć o miliarderze z Rosji, ponieważ trzymał się w cieniu, ale wcześniej był przecież jednym z tych właścicieli, o których najwięcej się mówiło. Zapewnił nam dużo rozrywki, a jego dążenie do szybkiego zbudowania mistrzowskiej drużyny bez względu na koszty miało wpływ na całą ligę, mocno odbijając się na sytuacji kilku drużyn i gwiazd. Dlatego na pożegnanie, warto przypomnieć jego najbardziej pamiętne momenty w NBA.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSzósty Gracz w NBA Store: Na 5. Alei w Nowym Jorku
Następny artykułFlesz: Co jeszcze zostało Popovichowi?

2 KOMENTARZE

    • Dokładnie! Czytało się jakby to było wczoraj, a to już prawie 10 lat. Rany. Ja byłem z tych co się jarali nowymi Nets. Tym składem ze zdjęcia ciupałem w 2K… 😁

      Ale i tak puenta najlepsza. Bogaci są bogatsi. Kupić za 200 mln i w 10 lat sprzedać za ponad 2 mld. Szaleństwo.

      Lubię to: 15